Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

ЦСКА-София се "спъна" преди финала за Купата, дава шанс на Левски и Локо Пд (видео+галерия)

Славия и ЦСКА-София изиграха здрав шампионатен двубой от 28-ия кръг на efbet Лига, който завърши 0:0. Най-близо до попадение бе нападателят на белите Радослав Кирилов, който разтресе гредата в 76-ата минута след страхотна задна ножица.

50 Славия - ЦСКА-София
Равенството остави червените на второ място в класирането, но преследвачите Левски и Локомотив (Пловдив) са с мач по-малко и ако победят съответно Берое и Лудогорец, ще изпреварят тима на Милош Крушчич.
Славия пък остава пети на три точки зад ЦСКА-София.
В стартовата 11-ка на гостите имаше известни промени в сравнение със състезателите, които започваха предишните двубои. Евандро и Гръм Кери, които бяха заплашени при картон да пропуснат финала за Купата срещу Локомотив (Пловдив), останаха на пейката и се появиха през второто полувреме. В групата не попаднаха Валентин Антов и наказаният Кристиян Малинов.
Преди срещата капитанът на домакините Галин Иванов бе награден от ръководството на тима, който днес изигра мач № 200 с екипа на белите.
Първата добра възможност отиде в актива на червените. Соу стреля фронтално от 17 метра в 7-ата минута, но покрай вратата.
В 12-ата минута пред гостите се откри още по-добра ситуация. Тиаго опита да шутира от далечна дистанция, но ударът се получи като отлично подаване за непокрития Белтраме. Италианецът стреля от 12-13 метра, който Стергиакис изби в корнер.
В 29-ата минута Славия можеше да стигне до куриозен гол, когато центриране на Патев се насочи към горния десен ъгъл на Бусато, но стражът внимаваше и изби в корнер. Четири минути по-късно белите отново създадоха напрежение пред гостуващата врата. Иванов изпълни бързо фаул, извеждайки Йомов. Крилото овладя на гърди, но Гълъбов успя да избие с шпагат в корнер преди Йомов да се озове сам срещу вратаря. След изпълнението на ъгловия удар Кирилов шутира, но слабо и Бусато улови.
Червените отговориха с опасен пробив на Соу отляво. Таранът се пребори с Виачки, нахлу в наказателното поле и стреля, но от много малък ъгъл, а Стергиакис без проблем изби с крак.
Седем минути след почивката ЦСКА-София изпусна най-чистото положение до този момент. Белтраме изведе отлично Пинто, който се озова сам срещу Стергиакис леко под ъгъл, но португалският халф на червените шутира в аут. Славия отговори секунди по-късно, когато Кирилов отправи опасен фалцов удар с десния крак, но над вратата.
В 62-ата минута Тиаго изстреля истинска бомба от над 25 метра, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер. Малко по-късно португалецът отправи нов шут, който рикошира в тялото на Христов и в крайна сметка излезе в корнер на сантиметри покрай дясната греда.
В 76-ата минута Радослав Кирилов разтресе напречната греда. Йомов преодоля Мазику и центрира към своя съотборник, който след изключителен шут със задна ножица нацели напречния стълб.
В 84-ата минута резервата Кери отправи хубав удар от дистанция, който Стергиакис изби в корнер. В даденото от рефера 4-минутно продължение Кери центрира към Соу, който отправи изстрел с глава, но над напречната греда.

СЛАВИЯ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0