Шалке завърши срамно един безобразен сезон (видео)

Отборът на Шалке 04 загуби с 0:4 при гостуването си на Фрайбург в среща от последния кръг в Бундеслигата. Тимът на Дейвид Вернер регистрира 16-и пореден шампионатен мач без победа, което е почти цял полусезон. “Кралскосините” завършват на 12-а позиция с умопомрачителна голова разлика 38:58.
В 20-ата минута домакините изградиха страхотна скоростна атака за откриване на резултата. Лукас Хьофлер и Кристиан Гюнтер направиха зрелищно двойно подаване по въздуха, последва ниска топка към границата на наказателното поле и безпощаден удар на Джан-Лука Валдшмит в близкия ъгъл. В 38-ата последва второ попадение след заучено положение. Гюнтер изпълни по земя пряк свободен удар към дъгата, където Жонатан Шмид стреля, топката мина между куп футболисти, вратарят не я видя и тя се търкулна в мрежата.
След едва 20 секунди от началото на второто полувреме домакините нанизаха трети гол. Винченцо Грифо изведе вертикално Лукас Хьолер, който изпревари пазача си и чукна покрай вратаря - 3:0. В 57-ата Доминик Хайнц подаде с глава към устремения Валдшмит, който насочи по диагонала и отбеляза с помощта на гредата за 4:0.