Айнтрахт за малко да изпрати сезона с провал

За малко Айнтрахт (Франкфурт) да се изложи в прощалния си двубой за сезона в германския елит. На своя терен “орлите” водеха убедително с 3:0 срещу последния в класирането Падеборн 07, но в края едва не допуснаха изравняване. Срещата завърши 3:2, като гол на аутсайдера в последната минута не беше зачетен заради засада.

С този успех Айнтрахт финишира на девета позиция, като остана на 4 точки от място в Лига Европа. Падеборн пък изпада, след като за 34 кръга стигна само до 4 победи.

Себастиан Роде (9’) вкара за 1:0 след грешка на двама играчи на съперника, които се сблъскаха. Андре Силва (33’) удвои преди почивката, а след нея се разписа и Баст Дост (52’). Гостите бързо намалиха - чрез Мохамед Драгер (55’), а в 75-ата минута интригата се върна, когато точен беше и Свен Мичел.

Все пак тимът от Франкфурт удържа аванса си и се поздрави с победа за финал.