Атлетик Билбао нанесе нов удар по Майорка (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 3:1 срещу гостуващия Майорка в среща от 32-рия кръг на Ла Лига. Загубата влоши още повече ситуацията в клуба от Палма. Шест кръга преди края балеарците са на шест точки от спасителния бряг, като до края на кръга дистанцията може да нарасне. Тимът на Гайска Гаритано се изкачи до деветата позиция и ще се бори седмото място, даващо право на участие в Лига Европа.

В 14-ата минута Лаго Жуниор действа изключително несръчно в наказателното поле и спъна Раул Гарсия. Нападателят на баските се беше включил в предни позиции, но много трудно топката щеше да стигне до него. Гарсия отбеляза от бялата точка с фино насочване в средата на вратата - 1:0. В 24-ата “лъвовете” изградиха хубава тройна комбинация, която завърши с удар на Сансет от 18 метра. Топката влетя в близкия ъгъл ниско долу - 2:0.

След почивката балеарският тим заигра малко по-активно. В 54-ата гостите направиха подарък на своя съперник при опит за изчистване, но Сансет срещна съпротивата на вратаря. В 69-ата Юри Берчиче сложи крак на Анте Будимир и направи дузпа. Будимир беше точен и намали на 2:1. В 90-ата домакините вкараха трети гол след контраатака. Микел Весга подаде топката ан втора греда, където Асиер Вийялибре си спря топката и я прати зад мрежата - 3:1.