Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Манчестър Юн мина през продължения, за да стигне до 1/2-финал за ФА Къп (видео)

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, за да пречупи Норич като гост в първия четвъртфинал от турнира за Купата на Англия. Тимът на Оле Гунар Солскяер се наложи с 2:1 след победен гол на Хари Магуайър в 118-ата минута. Преди това двата отбора си бяха разменили по едно попадение в редовните 90 минути. Одион Игало беше точен за Юнайтед в 51-вата, а Тод Кантуел беше изравнил в 75-ата. През целите добавени 30 минути “червените дяволи” имаха числено превъзходство, след като защитникът на “канарчетата” Тим Клозе беше изгонен с директен червен картон в 89-ата.
Норич е големият аутсайдер в Премиър лийг, но тази вечер измъчи именития си противник. Солскяер реши да даде почивка на намиращите се в силна форма Пол Погба, Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, като всички те бяха сред резервите. Заради възможността да използва цели шест смени обаче, мениджърът успя да завърши двубоя с освежен състав. Титуляри бяха Серхио Ромеро, Диого Далот, Джеси Лингард и Игало. Теему Пуки пък поведе атаката на Норич.

Почти до края на редовното време Юнайтед имаше само един удар във вратата, но червеният картон на Клозе даде нужното предимство на гостите.

Юнайтед се опита да наложи превъзходството си още от началото, но това не му се удаде. Играчите на Норич смело се бореха за всяка топка и нямаха намерение да се защитават. Независимо че футболистите на Солскяер владеха кълбото в над 70% от времето, чисти положения нямаше.

За цяло първо полувреме гостите не отправиха нито един удар в очертанията на вратата, а в 44-ата минута дори можеха да допуснат гол. Тогава Лукас Руп получи шанс да шутира от изгодна ситуация, но топката беше избита.

Играчите в червено започнаха по-силно втората част и в 51-вата минута поведоха в резултата. Центриране на Люк Шоу рикошира в телата на няколко играчи и се озова в Игало, който от въздуха насочи кълбото в мрежата. По този начин нигериецът продължи серията си да се разписва във всеки мач на Юнайтед, в който започва като титуляр.

Малко след час игра Солскяер направи тройна смяна, като един от появилите се на терена беше Рашфорд.
Опасно центриране от фал в 69-ата минута за малко да доведе до гол в мрежата на Манчестър Юнайтед. Тогава обаче топката отскочи от тялото на Бен Годфри и промени пътя си.

Норич стигна до изравнителния гол в 75-ата минута, когато Тод Кантуел прониза Ромеро с далечен шут - 1:1. Едва след това Погба влезе в игра.
"Канарчетата" не бяха далеч от второ попадение в 84-ата, когато Максимилиан Аарънс шутира опасно до гредата. Секунди по-късно само намесата на Брендън Уилямс попречи на Онел Ернандес да стреля от ситуация сам срещу вратаря.

В 89-ата Тим Клозе задържа излезлия сам срещу вратаря Игало и беше изгонен.
Бруно Фернандеш получи шанс да се разпише от последвалия пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, но кълбото се отби в стената.

В даденото 6-минутно добавено време се игра само пред и в наказателното поле на Норич, но до гол не се стигна. Така срещата премина в продължения.

В тяха натискът на Юнайтед беше още по-голям, което позволи на Солскяер да вкара Марсиал вместо бранител - Ерик Байи. Рашфорд и Погба застрашиха Тим Крул, но нидерландецът отрази ударите им.

Усилията на гостите се отплатиха в 118-ата, когато заигралият като нападател Магуайър засече отблизо за крайното 2:1 в полза на Юнайтед.