Дни преди финала: Локо (Пд) катастрофира тежко срещу Лудогорец (видео)

Лудогорец се разделя с най-голямата си легенда

Лудогорец прегази Локомотив (Пловдив) с 6:1 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Павел Върба бяха тотални господари на терена и не показаха никаква милост срещу експерименталния състав на Бруно Акрапович. Босненецът даде почивка на някои от своите титуляри преди финала за Купата на България срещу ЦСКА-София в сряда. Козмин Моци (1) изведе "орлите" напред, а Вандерсон (13, 22) отбеляза следващите две попадения. Каули Соуса (35) също се разписа преди Кенан Муслимович (67) да намали изоставането на "смърфовете". Жоржиньо (74) отново възстанови разликата от четири гола, а Мавис Чибота (87) оформи крайния резултат с прекрасно попадение в края на мача.

И двата отбора имат цели за преследване. Лудогорец, които вече си осигури деветата поредна титла, ще се опита да завърши сезона без загуба. До този момент Лудогорец има 20 успеха и 8 равенства, а до края на сезона остават четири кръга.

Пловдивчани пък ще се борят за второто място и респективно евроучастие. То може да бъде осигурено и през Купата на България, но за целта момчетата на треньора Бруно Акрапович трябва да защитят трофея срещу ЦСКА-София в сряда, 1 юли.

И двамата треньори направиха промени в съставите си. Аут за отбора на Павел Върба бе голмайсторът Клаудиу Кешерю, който претърпя операция. Марселиньо пък беше оставен извън групата заради контузия.
Пловдивчани бяха без Анте Аралица, който е наказан, както и без Димитър Илиев. Така на терена от първата минута се появиха Доминик Малонга и Кенан Муслимович. Почивка получи вратарят Мартин Луков, който отчая Левски в реванша от полуфиналите за Купата. Той виси и с картони, както и Бирсент Карагарен, който също остана на пейката, но влезе в игра през втората част. И двата мача между двата тима досега през сезона бяха доста оспорвани, като Локомотив неизменно откриваше резултата, но не стигаше до победата - 1:1 на 4 август м.г. и 1:2 на 23 ноември.
Преди началния съдийски сигнал футболистите на Локомотив (Пд) направиха шпалир за 11-те на Лудогорец в знак на почит за спечелената девета титла. Още в 42-ата секунда Лудогорец поведе в резултата с гол на Козмин Моци. Румънският защитник изпревари Лукас Масоеро и засече перфектно центриране на Антон Недялков от левия фланг. Топката беше насочена в обратния ъгъл на вратата, където Пиргов нямаше как да се намеси.
В 8-ата минута изстрел на Доминик Малонга от пеналтерията излезе в аут. Пет минути по-късно Вандерсон попадна в прегръдките на своите съотборници, след като удвои преднината на "орлите". Голяма заслуга за попадението има десният защитник Джордан Икоко, който центрира остро в линията между вратаря и защитниците на "смърфовете", а там Вандерсон се протегна, за да засече топката във вратата на Пиргов.
В 21-ата минута можехме да станем свидетели на много красив гол от страна на Каули, чийто техничен опит да прехвърли Пиргов срещна напречната греда. Топката все пак можеше попадне във вратата, ако Жоржиньо беше подготвен да я овладее по-добре.

В 22-ата минута обаче прошка нямаше и Лудогорец направи резултата класически. Мавис Чибота изведе с пета Вандерсон зад гърба на защитата, а бразилецът копна технично топката над Пиргов.
В 35-ата минута "смърфовете" сякаш се предадоха след четвъртия гол в тяхната врата. Вандерсон намери Каули напълно непокрит, той овладя спокойно и стреля с десния крак. Изстрелът беше блокиран от Милош Петрович, но топката отново се върна в Каули, който този път шутира с левия крак и матира Илко Пиргов. Към края на полувремето първо удар на Муслимович беше уловен без проблеми от Владислав Стоянов, а след това Пиргов направи същото при шут на Каули. В 62-ата минута Момчил Цветанов подаде към влезлия от резервната скамейка Бирсент Карагарен. Крилото поведе топката към дъгата на наказателното поле, след което стреля, но в аут.

Три минути по-късно Антон Недялков направо едно от своите маркови центрирания в наказателното поле. Диниш Алмейда се размина с топката, а Жоржиньо показа добър контрол. Ударът на крилото обаче му изневери. В 67-ата минута Локомотив намали с дебютно попадение на Кенан Муслимович. Нападателят беше намерен в наказателното поле от Николай Николаев и сякаш имаше цялото време на света да се прицели и да отправи неспасяем удар във вратата на Владислав Стоянов.
В 73-ата минута Малонга имаше добра възможност да се разпише, но се забави, затвори ъгъла пред себе си и стреля неточно. Минута по-късно се стигна до нов гол. Тауата избяга зад гърба на Акинсола Акиниеми, след което центрира успоредно по земя, а за Жоржиньо остана да засече за 5:1.
В 87-ата минута шампионите на България организираха чудесна атака, при която Дан Битон разтегли на левия фланг към Тауата, той подаде към Чибота, а последният насочи топката технично право в горния десен ъгъл на вратата зад Пиргов.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ 6:1
1:0 Козмин Моци (1')
2:0 Вандерсон (13')
3:0 Вандерсон (22')
4:0 Каули Соуса (35')
4:1 Кенан Муслимович (67')
5:1 Жоржиньо (74')
6:1 Мавис Чибота (87')

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Георги Терзиев, Абел Анисе, Мавис Чибота, Жоржиньо, Джордан Икоко, Стефан Баджи, Козмин Моци, Вандерсон, Каули Соуса

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Миховил Клапан, Момчил Цветанов, Николай Николаев, Лукас Салинас, Доминик Малонга, Кенан Муслимович