Юве прегази десетима от Лече и се откъсна на върха (видео)

Ювентус постигна очаквана победа с 4:0 над Лече в домакинството си от 28-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" сломиха съпротивата на своя съперник през второто полувреме, когато паднаха и четирите попадения. Те бяха дело на Пауло Дибала в 53-ата, Кристиано Роналдо в 62-ата от дузпа, Гонсало Игуаин в 83-ата и Матайс де Лихт в 85-ата минута. Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко от 31-ата минута, когато директен червен картон получи Фабио Лусиони. С този успех торинци дръпнаха със 7 точки пред втория Лацио, който тепърва има да играе с Фиорентина утре вечер.

Маурицио Сари бe избрал триото Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и Федерико Бернардески да започне в атака. В средата на терена действаха Адриен Рабио, Миралем Пянич и Родриго Бентанкур. Блес Матюиди пък бе избран да играе в ролята на ляв защитник днес при липсата на други опции.

Ливерани пък разчиташе в днешния мач на Джакопо Петричоне и Филипо Фалко в атака. Марко Манкосу, Йевхен Шахов и Панагиотис Тахцидис пък движеха играта в средата на терена.

Мачът очаквано започна с натиск на Юве, но първата голова възможност бе за Лече. В 4-ата минута Андреа Рисполи получи отляво и стреля от движение, но над вратата.

Ювентус отговори с мощен шут на Адриен Рабио в 20-ата минута, спасен от вратаря Габриел.

В 28-ата минута Кристиано Роналдо имаше първата си възможност в мача. Той получи центриране в наказателното поле и реши да опита задна ножица, но не му се получи особено добре.

Минута по-късно португалецът имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника. Този път той стреля силно по земя и не бе далеч от това да се разпише.

Гостите стояха доста добре до средата на първата част, но в 31-ата минута нещата се объркаха. Фабио Лусиони първо загуби елементарно топката, а след като Родриго Бентанкур му я отне, той го спъна и съдията нямаше избор освен да му покаже директен червен картон.

Дори и с 10 души на терена Лече имаше шанс да отбележи. В 34-ата минута Панагиотис Тахцидис стреля от дистанция и топката профуча над вратата.

В 36-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Матайс де Лихт бе изблъскан в гръб при едно центриране от корнер, но съдията даде знак играта да продължи.

В 41-ата минута Роналдо направи най-големия пропуск до момента. Той получи центриране пред вратарското поле и необезпокояван стреля с глава, но над вратата.

Бернардески също пропусна страхотен шанс в 42-ата минута, когато  получи остро центриране в близост до вратата, но някак не успя да прати топката в мрежата.

В добавеното време на първото полувреме и Де Лихт стреля с глава след корнер, но и той не намери очертанията на вратата.

Юве имаше първата голова възможност и в началото на втората част. В 48-ата минута Леонардо Бонучи отправи опасен изстрел с глава, но Габриел направи отлично спасяване на голлинията.

В 52-ата минута Дибала шутира покрай вратата. Само минута по-късно аржентинецът откри резултата. Грешка в отбраната на Лече позволи на Юве да отнеме топката в опасна зона пред наказателното поле, Роналдо върна за Дибала, който с прецизен удар отбеляза в горния десен ъгъл на вратата.

В 58-ата минута Матюиди се включи в атака и отправи далечен изстрел, но Габриел бе заел добра позиция и улови.

Минута по-късно Роналдо пробва изненадващ удар, но без особен успех.

В 61-ата минута португалецът си изробати дузпа, като бе спънат от Лука Росентини в пеналта. Кристиано изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

В 69-ата минута Роналдо имаше нов шанс да се разпише, но отблизо стреля във вратаря.

Де Лихт бе доста по-близо до гола със силен шут в 71-ата минута, но отново Габриел се прояви с блестящо спасяване.

Гонсало Игуаин се включи добре от резервната скамейка и в 78-ата минута имаше отличен шанс да се разпише, но ударът му премина на сантиметри от вратата.

Аржентинецът бе по-точен в 83-ата минута, когато бе изведен с пета от Роналдо и този път не сгреши за 3:0.

Две минути по-късно и Матайс де Лихт записа името си сред голмайсторите. Дъглас Коста центрира остро във вратарското поле, където нидерландецът изпревари прекия си пазач и с глава прати кълбото в мрежата за крайното 4:0.

С тази победа Ювентус увеличи преднината си на върха на класирането, като вече има 69 точки и води със 7 пред втория Лацио и с 11 пред третия Интер, които обаче са с мач по-малко. Лече пък продължи с лошото си представяне напоследък, допускайки четвърта поредна тежка загуба. Отборът остава в опасната зона на 18-ото място с 25 точки.