Италия

Юве прегази десетима от Лече и се откъсна на върха (видео)

27 юни 2020 | 00:35 - Обновена
Ювентус постигна очаквана победа с 4:0 над Лече в домакинството си от 28-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" сломиха съпротивата на своя съперник през второто полувреме, когато паднаха и четирите попадения. Те бяха дело на Пауло Дибала в 53-ата, Кристиано Роналдо в 62-ата от дузпа, Гонсало Игуаин в 83-ата и Матайс де Лихт в 85-ата минута. Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко от 31-ата минута, когато директен червен картон получи Фабио Лусиони. С този успех торинци дръпнаха със 7 точки пред втория Лацио, който тепърва има да играе с Фиорентина утре вечер.

Маурицио Сари бe избрал триото Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и Федерико Бернардески да започне в атака. В средата на терена действаха Адриен Рабио, Миралем Пянич и Родриго Бентанкур. Блес Матюиди пък бе избран да играе в ролята на ляв защитник днес при липсата на други опции.

Ливерани пък разчиташе в днешния мач на Джакопо Петричоне и Филипо Фалко в атака. Марко Манкосу, Йевхен Шахов и Панагиотис Тахцидис пък движеха играта в средата на терена.

Мачът очаквано започна с натиск на Юве, но първата голова възможност бе за Лече. В 4-ата минута Андреа Рисполи получи отляво и стреля от движение, но над вратата.

Ювентус отговори с мощен шут на Адриен Рабио в 20-ата минута, спасен от вратаря Габриел.

В 28-ата минута Кристиано Роналдо имаше първата си възможност в мача. Той получи центриране в наказателното поле и реши да опита задна ножица, но не му се получи особено добре.

Минута по-късно португалецът имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника. Този път той стреля силно по земя и не бе далеч от това да се разпише.

Гостите стояха доста добре до средата на първата част, но в 31-ата минута нещата се объркаха. Фабио Лусиони първо загуби елементарно топката, а след като Родриго Бентанкур му я отне, той го спъна и съдията нямаше избор освен да му покаже директен червен картон.

Дори и с 10 души на терена Лече имаше шанс да отбележи. В 34-ата минута Панагиотис Тахцидис стреля от дистанция и топката профуча над вратата.

В 36-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Матайс де Лихт бе изблъскан в гръб при едно центриране от корнер, но съдията даде знак играта да продължи.

В 41-ата минута Роналдо направи най-големия пропуск до момента. Той получи центриране пред вратарското поле и необезпокояван стреля с глава, но над вратата.

Бернардески също пропусна страхотен шанс в 42-ата минута, когато  получи остро центриране в близост до вратата, но някак не успя да прати топката в мрежата.

В добавеното време на първото полувреме и Де Лихт стреля с глава след корнер, но и той не намери очертанията на вратата.

Юве имаше първата голова възможност и в началото на втората част. В 48-ата минута Леонардо Бонучи отправи опасен изстрел с глава, но Габриел направи отлично спасяване на голлинията.

В 52-ата минута Дибала шутира покрай вратата. Само минута по-късно аржентинецът откри резултата. Грешка в отбраната на Лече позволи на Юве да отнеме топката в опасна зона пред наказателното поле, Роналдо върна за Дибала, който с прецизен удар отбеляза в горния десен ъгъл на вратата.

В 58-ата минута Матюиди се включи в атака и отправи далечен изстрел, но Габриел бе заел добра позиция и улови.

Минута по-късно Роналдо пробва изненадващ удар, но без особен успех.

В 61-ата минута португалецът си изробати дузпа, като бе спънат от Лука Росентини в пеналта. Кристиано изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

В 69-ата минута Роналдо имаше нов шанс да се разпише, но отблизо стреля във вратаря.

Де Лихт бе доста по-близо до гола със силен шут в 71-ата минута, но отново Габриел се прояви с блестящо спасяване.

Гонсало Игуаин се включи добре от резервната скамейка и в 78-ата минута имаше отличен шанс да се разпише, но ударът му премина на сантиметри от вратата.

Аржентинецът бе по-точен в 83-ата минута, когато бе изведен с пета от Роналдо и този път не сгреши за 3:0.

Две минути по-късно и Матайс де Лихт записа името си сред голмайсторите. Дъглас Коста центрира остро във вратарското поле, където нидерландецът изпревари прекия си пазач и с глава прати кълбото в мрежата за крайното 4:0.

С тази победа Ювентус увеличи преднината си на върха на класирането, като вече има 69 точки и води със 7 пред втория Лацио и с 11 пред третия Интер, които обаче са с мач по-малко. Лече пък продължи с лошото си представяне напоследък, допускайки четвърта поредна тежка загуба. Отборът остава в опасната зона на 18-ото място с 25 точки.

Гонсало Игуаингол Гонсало Игуаин  83'
78' Браян Вера  Браян Вераизлиза
Марко Калдерони  Марко Калдеронивлиза
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  77'
Гонсало Игуаинвлиза Гонсало Игуаин
Федерико Бернардескиизлиза Федерико Бернардески
Simone Muratoreвлиза Simone Muratore
72' Марко Манкосу  Марко Манкосуизлиза
Антонин Барак  Антонин Бараквлиза
Родриго Бентанкуризлиза Родриго Бентанкур  68'
Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
63' Филипо Фалко  Филипо Фалкоизлиза
Кума Бабакар  Кума Бабакарвлиза
Кристиано Роналдодузпа Кристиано Роналдо  62'
Пауло Дибалагол Пауло Дибала  53'
Адриен Рабиоизлиза Адриен Рабио  52'
Дъглас Коставлиза Дъглас Коста
46' Джакопо Петричоне  Джакопо Петричонеизлиза
Лука Росентини  Лука Росентинивлиза
Родриго Бентанкуржълт картон Родриго Бентанкур  38'
31' Фабио Лусиони  Фабио Лусионичервен картон