Етър отново се оказа костелив орех за Черно море (видео)

Отборите на Черно море и Етър завършиха наравно 2:2 в мач от група "А" на втората осмица в efbet Лига. Мехди Букаси (26) изведе "моряците" напред, Флорент Боджадж (51) изравни, а Милчо Ангелов (54) направи пълен обрат. Исмаил Иса (62) пък оформи равенството с глава. Варненци са лидер в класирането с огромна преднина, докато "болярите" са трети, с равни точки с Царско село, но и мач повече. В миналия кръг тимът от Велико Търново отстъпи на "царете", но все още има шансове да избегне плейофите за оставане в елита.

В редовния сезон Черно море не успя да победи Етър. Двубоят във Варна завърши 1:1, а на своя "Ивайло" "виолетовите" се наложиха с 1:0. Сега Черно море отново не успя да се възползва от сериозната криза в Етър. През седмицата играчите на тима от Велико Търново бойкотираха една тренировка заради неизплатени заплати. След като получиха парите си, футболистите подновиха занимания и бяха амбицирани да се представят на ниво днес. Тимът на Петко Петков можеше и да спечели днешния двубой, но добрите намеси на стража Дичевски спряха болярите.

Двата отбора са се срещали общо 39 пъти в елита, като Черно море има 16 победи, равенствата са 9, а 14 пъти до успеха са стигали "болярите". На "Тича" балансът е изцяло в полза на варненци - 14 победи, 4 равенства и само 3 загуби.
Рефер на срещата беше Волен Чинков.
През първия четвърт час не станахме свидетели на удар към една от двете врати, но тимът на Черно море имаше по-трайно владение на топката. В 26-ата минута домакините излязоха напред в резултата с първия си точен удар. Мехди Букаси навлезе към средата на терена и с прецизен удар с левия крак от границата на наказателното поле не остави шансове на Христо Иванов.
Това беше и първото попадение за алжиреца с екипа на варненци. В 35-ата минута Тонислав Йорданов опита интересен удар от движение, който беше крайно неточен. Второто полувреме започна силно за гостите и още в самото му начало футболистите на Етър можеха да изравнят резултата. Милчо Ангелов излезе сам срещу вратаря Дичевски, опита да копне топката над него, но стражът очакваше това действие и парира. "Моряците" отговориха с добра атака, завършена от Исмаил Иса. Ударът на нападателя обаче беше изчистен от Купенов на метър от голлинията.
В 51-ата минута гостите от Велико Търново изравниха с красив гол на Флорент Боджадж. Антон Огнянов центрира меко от левия фланг, Милчо Ангелов отклони с глава, а Боджадж намери топката от воле и остави Иван Дичевски неподвижен.
Етър нанесе втори удар по Черно море само три минути по-късно. Здравко Димитров разигра с Боджадж на десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, а там Милчо Ангелов, оставен непокрит, насочи удара си право под горната греда за пълния обрат.
Веднага след гола Дически трябваше да се намесва, за да предотврати и трети гол във вратата си. В 62-ата минута Черно море отново възстанови равенството в мача с гол на Исмаил Иса. Нападателят се извиси в наказателното поле, надскачайки бранител в "лилаво" и засече с глава много добро центриране на Виктор Попов от десния фланг. С помощта на гредата топката се оплете в мрежата за 2:2.
В 67-ата минута Иса опита удар от ъгъл, който Христо Иванов улови без проблеми. В 87-ата минута Дичевски се намеси блестящо, хвърляйки се самопожертвователно в краката на Тонислав Йорданов, с което предотврати сигурен гол.