Арсенал с първи успех след подновяването (видео)

Арсенал спечели първите си точки след подновяването на първенственство. Лондончани спечелиха с 2:0 гостуването си на Саутхамптън. Без да блестят те изиграха най-доброто си полувреме след рестарта, след което водеха с 1:0. Еди Нкетиа откри резултата в 20-ата минута след грешка на вратаря на "светците" Алекс Макарти.

През втората част домакините държаха инициативата, но създадоха прекалено малко положения за гол. Пет минути преди края Джак Стивънс получи червен картон за нарушение срещу Обамеянг. Секунди по-късно влезлият като резерва Джо Уилок отбеляза първия си гол във Висшата лига и подсигури победата на "артилеристите".

Отборът на Микел Артета бе по-активен от самото начало. Първата възможност се откри пред Обамеянг, но той стреля право във вратаря. Малко по-късно Нкетиа прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада на Букайо Сака, който му асистира. В десетата минута Обамеянг бе изведен отлично от Тирни зад защитата на домакините, но ударът му се заби в гредата.
След като атакуващите играчи на Арсенал не успяха да се разпишат, вратарят на "светците" Алекс Макарти реши да им помогне. В 20-ата минута топката бе върната към него, а той елементарно я подари на Нкетиа, който блокира опита му да подаде. Младият талант на гостите се озова пред опразнената врата и откри резултата.
Атаките на Саутхамптън не бяха съвсем безопасни, но рядко се стигаше до опасни ситуации пред Мартинес. В една защитата на гостите позволи на Дани Ингс да овладее топката в наказателното поле. Голмайсторът на домакините намери Бертранд, но неговото подаване бе извън обсега на Армстронг и той не успя да стигне до топката.
След почивката "светците" имаха известно предимство, но не създадоха много. Арсенал леко се прибра и разчиташе на контраатаки. При една от тях Обамеянг бе изведен от ляво и опита да поднесе топката на Нкетиа, но Беднарек успя да пресече подаването.
С приближаване на края на срещата Саутхамптън стана по-агресивен. След удар на Редмънд топката отиде във външната част на мрежата. Малко по-късно влезлият като резерва Шейн Лонг стреля от добра позиция, но Мартинес се намеси отлично.

Пет минути преди края тимът на Хазелхюнъл остана с човек по-малко, след като Стивън получи червен картон. Той получи лошо подаване от Хойберг и трябваше да се надбягва с Обемеянг. Нападателят стигна първи до топката и Стивънс го повали.

Секунди след тази ситуация интригата съвсем приключи, тъй като Арсенал стигна до втори гол. Джо Уилок направи резултата 0:2. Обамеянг стреля от фаул, вратарят изби, но Уилок реагира най-бързо и удвои аванса на лондончани.
САУТХАМПТЪН - АРСЕНАЛ 0:2
0:1 - Нкетиа (20)
0:2 - Уилок (86)