Волейболистите на Стойчев-Казийски спечелиха турнир в София

Програмата на „Възраждане спорт фест“ възобнови след дълга пауза ученическите състезания в столицата. Събитието се организира за пета поредна година от Фондация „София – Европейска столица на спорта“ и Столична община.

На комплекс “Спортна София-2000” в Зона Б-5 в парк „Възраждане“ над 300 представители на столичните училища излъчиха най-добрите в турнирите по волейбол, баскетбол, футбол и тенис на маса. Тази година състезанията бяха част от инициативите, отбелязали международния Олимпийски ден и Деня на българския олимпиец.

Във волейболната надпревара участваха юноши до 15 години. Първенци станаха представителите на Академия Стойчев- Казийски, като състезателите на треньора Велизар Панов завършиха турнира без загуба. Второто място е за волейболистите на ВК Люлин, а бронзът бе за тимът на Славия.
Най-масов бе турнирът по тенис на маса, където при момичетата победи Мая Милтамова, следвана от Жаклин Райкова, Нина Николова, Калина Пиперкова и др. При момчетата златото бе за Йоан Величков, пред Калоян Джуджев, Симеон Стоичков, Мартин Георгиев и др.
Футболът спази традицията и за трета поредна година шампионите бяха определени след дузпи. В изключително оспорван финал отборите на „София Спорт“ и „Конкордия“ завършиха наравно 1:1 в редовното време. При изпълнението на наказателни удари по точни  се оказаха футболистите на „София Спорт“, които с 5 срещу 4 попадения грабнаха титлата за радост на треньорите им Калин Цолов и Димитър Георгиев.
Във финала на баскетболната надпревара 3х3 тимът на „Спортни таланти I“ надигра „Славия“ с 14:9 т., бронзът бе за отбора на „Спортни таланти II“.

Всички участници във „Възраждане Спорт Фест“ 2020 получиха сувенири от „София – европейска столица на спорта“, а призьорите бяха отличени с медали и предметни награди.