Бърнли не позволи на Уотфорд да вземе глътка въздух (видео)

Гол на Джей Родригес в 73-ата минута донесе на Бърнли успех с 1:0 в домакинство на Уотфорд от 31-ия кръг на Премиър лийг. Нападателят се разписа с глава след асистенция на Дуайт Макнийл в период от двубоя, в който гостите бяха по-активни.

През седмицата Бърнли претърпя тежка загуба с 0:5 от Манчестър Сити, но отборът стои стабилно в средата на класирането. Мачът днес беше по-важен за Уотфорд, който продължава да се намира малко над чертата на изпадащите.

Мениджърът на домакините Шон Дайк заложи на същите 11, които излязоха на "Етихад Стейдиъм". В предни бяха Джей Родригес и Матей Видра, а Джош Браунхил и Дуайт Макнийл им помагаха по двата фланга. В състава на Уотфорд като титуляри се появиха Дани Уелбек и Том Клевърли, които не започнаха при равенството срещу Лестър (1:1).
По-рано през сезона "стършелите" допуснаха домакинска загуба от същия съперник с 0:3 и искаха да вземат реванш. В началните минути Бен Фостър трябваше да се намесва след удар на Джей Родригес, а малко по-късно попадение на нападателя на Бърнли беше отменено заради засада.
Чак след средата на първото полувреме гостите започнаха да си подават по-уверено, но късметът още веднъж беше на тяхна страна след прехвърлящ удар на Видра, при който само гредата попречи на чеха да открие резултата.
Влизането на Крейг Каткарт и Абдулай Дукуре направи играта на Уотфорд по-организирана. Именно Каткарт отправи много силен удар в 62-ата минута, но Ник Поуп внимаваше. Секунди след това шанс се откри и пред Уелбек, но той не стреля, а потърси пас към Буна Сар и сгреши.
В 73-ата минута Макнийл проби и достави перфектно центриране за Джей Додригес, който на близката греда отклони топката с глава и даде преднина на Бърнли. Малко преди края на мача Матей Видра можеше да реши всичко, но Форстър отрази изстрела му. В добавеното време Адам Мазина отправи неточен удар с глава и пропусна да донесе точката на Уотфорд.
В следващия кръг "стършелите" ще приемат Саутхамптън, а Бърнли ще гостува на Кристъл Палас.