Бетис излъга Еспаньол, китаец с шокиращ пропуск (видео)

Бетис се наложи с 1:0 над Еспаньол и постигна първа победа след подновяването на сезона в Ла Лига. Марк Бартра се разписа с глава в 48-ата минута, а в самия край на двубоя резервата Ву Лей пропусна да донесе равенството на гостите. Китаецът стреля необезпокояван от около два метра, но Йоел Роблес инстинктивно спаси.

"Вердибланкос" бяха водени от временния наставник Алексис Трухийо, който замени уволнения Руби. Трухийо е бивш футболист на тима от Севиля, като има 222 мача и 23 гола в периода 1993-2000 година, а през 2017 година вече беше начело на отбора за няколко мача преди идването на Кике Сетиен.

Двубоят на "Бенито Вийямарин" беше по-важен за Еспаньол, който отчаяно се бори за оставането си в елита. "Папагалчетата" знаеха за победата на Ейбар над Валенсия, която ги отдалечи на цели 8 точки от спасителната зона.
Преди почивката гостите бяха малко по-активният отбор, но не създадоха сериозни положения пред вратата на Роблес. Отборът на Абелардо Фернандес трябваше да преследва победата, но вместо това се оказа догонващ в 48-ата минута, когато Бартра засече с глава центриране от корнер и даде преднина на Бетис.
Малко преди края на редовното време Ву Лей получи великолепен пас в малкото наказателно поле и стреля, но падналият на тревата Роблес някак успя да се протегне и да предотврати изравнителното попадение.
Бетис заема 13-о място в класирането с 37 точки и може да е спокоен за еитния си статут, докато Еспаньол е все по-близо до изпадане след 26 поредни години в Ла Лига. Следващият мач на тима от Барселона е домакинство на Реал Мадрид.