Аталанта обърна Лацио и направи подарък на Юве (видео)

Отборите на Аталанта и Лацио оправдаха очакванията за вълнуващ мач помежду си с много голове. Гостите от Рим взеха аванс от 2:0 в резултата, но с големи усилия домакините успяха да обърнат развоя на мача и да си осигурят победа с 3:2 в дербито на 27-ия кръг в Серия “А”.

Началото за “орлите” беше чудесно, тъй като в 11-ата минута вече водеха с 2:0. Още в петата минута Мартен де Роон си вкара куриозен автогол в опита си да избие центриране на Мануел Ладзари. В 11-ата минута пък Сергей Милинкович-Савич с фантастично изпълнение от голяма дистанция удвои преднината на гостите. Последва канонада от удари по посока на тяхната врата, като най-големият пропуск беше дело на Алехандро Гомес в 27-ата минута. Натискът на бергамаските най-после даде резултат в 38-ата минута, когато Робин Госенс с глава засече центриране на Ханс Хатебур и така намали изоставането им.

Аталанта категорично беше по-добрият отбор след почивката и заслужено стигна до пълния обрат и победата в мача. В 66-ата минута Руслан Малиновски отговори на Милинкович-Савич и на свой ред се разписа с изумителен шут отдалече. Домакините продължиха да бъдат отборът, желаещ повече крайния успех, и си го осигуриха с гол в 80-ата минута. Тогава бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино надскочи Фелипе Кайседо и прати топката в противниковата мрежа за победното попадение в мача.
Този резултат удовлетворява най-много лидера в класирането Ювентус (66 т.), чиято преднина пред втория Лацио (62 т.) нарасна до четири точки. Четвъртият Аталанта пък събра 54 пункта и така съкрати изоставането си от третия Интер, който е с 58.