14 месеца по-късно! ЦСКА-София отмъсти на Ботев Пд, "червените" са на финал! (видео+галерия)

ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) е финалът за купата на България през сезон 2019-2020! Това стана факт, след като червените спечелиха с 2:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) в полуфинална среща реванш и след нулевото равенство на "Коматево" в първия двубой ще спорят за трофея с актуалния носител на Купата.

Домакините поведоха в 19-ата минута след автогол на бившия футболист на тима Иван Бандаловски, а Али Соу удвои девет минути след почивката.

Така ЦСКА-София взе реванш за отпадането си от Ботев преди 14 месеца на същия етап от надпреварата след поражение с 2:3 в Пловдив и драматично 3:3 на "Армията".

Иначе днес канарчетата също имаха своите шансове, дошли в началото на второто полувреме при 1:0 в полза на червените, когато Александър Тонев направи сериозен пропуск, а Тодор Неделев нацели напречната греда.

Срещата започна с лек териториален натиск на домакините, но до 10-ата минута положенията пред двете врати нямаше. В 11-та минута Вутов получи рана на главата след сблъсък с Антов.
Червените откриха резултата в 19-ата минута след добра атака на скорост отдясно. Кери изведе Турицов, който центрира остро към Соу. Таранът не улучи топката, но тя се отклони в крака на закъснелия да го покрие Бандаловски и влетя в мрежата на Георгиев - 1:0 за ЦСКА-София.
В 29-ата минута Евандро стреля мощно от 22 метра, но Георгиев успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Соу засече с глава, но пловдивчани изкараха късмет, тъй като топката профуча над напречната греда.
Малко преди края на първата част, в 42-ата минута, ЦСКА-София пропусна отлична възможност за второ попадение. Мазику осъществи отличен пробив по лявото крило след взаимодействие с Евандро, нахлу в наказателното поле и центрира остро, а Георгиев плонжира и изби. Топката обаче попадна на крака на Тиаго, който шутира от 6-7 метра фронтално срещу вратата, но в краката на хвърлилия се на шпагат Бандаловски.
31 ЦСКА-София - Ботев (Пловдив)
В 45-ата минута Кери отправи топовен удар от границата на наказателното поле, който попадна в ръцете на Георгиев.
Втората част започна с голям пропуск на Ботев. Вутов изведе Филипов по десния фланг, защитникът върна отлично към непокрития Тонев, който не уцели вратата от 7-8 метра.
В 51-ата минута Тиаго фаулира Неделев пред наказателното поле, потърпевшият изпълни брилянтен пряк свободен удар, който попадна в напречната греда.
Червените отговориха подобаващо в 54-ата минута, в която вкараха втори гол. Соу комбинира с Тиаго, озова се сам срещу Георгиев и хладнокръвно реализира за 2:0.
Веднага след това Крушчич смени асистента Тиаго с Белтраме.
Вторият гол даде импулс в играта на червените, които отново взеха инициативата и отправиха опасни изстрели чрез Малинов и Кери, които Георгиев отрази.
До края Ботев опита да се върне в мача с попадение и опита да натисне своя противник, но червените се бранеха организирано и не допуснаха опасни положения пред вратата. От своя страна футболистите на Крушчич на няколко пъти имаха възможност да организират бързи атаки в разредената отбрана на канарчетата, но не отиграха добре ситуациите.
Все пак те вече бяха вкарали нужните попадения и заслужено се класираха за финала, който ще е на 1 юли (сряда) от 17:15 часа на Националния стадион "Васил Левски.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0