Ливърпул се развихри на “Анфийлд”, прехвърли стоте гола и вече е готов да празнува (видео)

Ливърпул очарова в първия си мач на “Анфийлд” от март насам и разгроми Кристъл Палас с 4:0 в може би последната си крачка към бленуваната титла. Ако в четвъртък вечер Манчестър Сити не надвие Челси в Лондон, тимът на Юрген Клоп официално ще е първенец на Премиър лийг седем кръга преди края.
“Червените” изнесоха много силен двубой, който нямаше нищо общо с показаното срещу Евертън при рестарта им преди дни. Трент Александър-Арнолд откри с перфектно изпълнение на пряк-свободен удар в 23-ата минута, а в 44-ата завърналият се в състава Мохамед Салах удвои. В 55-ата Фабиньо щеше да скъса мрежата след бомбен шут за 3:0, а в 69-ата Садио Мане покачи на 4:0. При 1:0 Джордан Хендерсън удари греда, а Жоржиньо Вайналдум изпусна две 100-процентови възможности.
След тази голова вихрушка Ливърпул прехвърли кота “100” и вече има 102 попадения във всички турнири от началото на сезона. Сега на футболистите на Клоп им предстои пауза от 8 дни без футбол, след което обаче ги очакват шест мача в рамките на 16 дни.
33 Ливърпул - Кристъл Палас 4:0
До тази среща Кристъл Палас беше в серия от 4 победи с “чиста мрежа”, но тази вечер не оказа никаква съпротива.

Незаписалите преди дни участие Мохамед Салах и Андрю Робъртсън бяха титуляри сега за сметка на Такуми Минамино и Джеймс Милнър, който беше аут заради травма. Още две бяха промените в състава на Юрген Клоп, като новите бяха Джо Гомес и Жоржиньо Вайналдум. Контузен е и Жоел Матип.

Палас също имаше само една среща досега - победа с 2:0 над Борнемут. Лондончани също бяха с четири рокади в стартовите 11, като днес го нямаше Кристиан Бентеке, който се оплаква от болки.
"Червените" очаквано се подредиха с 4-3-3, а столичани отговориха с 4-1-4-1. Домакините можеха да излязат напред в 8-ата минута, но Вайналдум стреля крайно неточно от няколко метра.
В 15-ата минута Уилфред Заха напусна заради контузия, което трябваше да е добра новина за Ливърпул.
Домакините поведоха осем минути по-късно. Тогава Александър-Арнолд майсторски завъртя топката от пряк-свободен удар - 1:0.
В 28-ата гредата лиши Джордан Хендерсън от второ попадение, като ножичният му удар с десния крак намери десния стълб на вратата на Уейн Хенеси.
Играчите на Клоп "газеха" съперника, но в 37-ата Вайналдум повтори пропуска си от началото.
Три по-късно стражът на Палас излезе извън наказателното си поле, но Салах не успя да се възползва от това и шутира в аут.
Едва около 40-ата минута "орлите" отправиха първия си удар към Алисон - в случая чрез Макс Майер, но той беше неточен.
Минута преди почивката Фабиньо изведе Салах зад защитата и нападателят с лекота вкара за 2:0.
Втората част започна с грешка на бившия бранител на мърсисайдци Мамаду Сако, но Салах не успя да се възползва, което със сигурност щеше да означава трети гол.
Все пак това попадение не закъсня. В 55-ата Фабиньо изненада Хенеси с далечен шут, на който вратарят не успя да реагира.
Всичко вече отдавна беше ясно, но играчите в червено продължаваха да се забавляват. В 69-ата минута Салах даде перфектна асистенция към Мане, който след спринт хладнокръвно насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Кристъл Палас - 4:0.

След това Клоп даде шанс за игра на младите Харви Елиът и Неко Уилямс, както и на Кейта, Окслейд-Чембърлейн и Минамино.

В последната минута Салах пропусна от чиста ситуация, а и Александър-Арнолд нямаше късмет след това.