Шокираща домакинска загуба свали Бенфика от върха

Бенфика допусна шокираща загуба с 3:4 в домакинството си на Санта Клара от 28-ия кръг на Примейра лига на Португалия. "Лисабонските орли" се сринаха в края и бяха наказани от своя съперник, който си тръгна от "Луш" с престижен успех.

Срещата предложи доста емоции и вълнения за феновете и на двата отбора. Санта Клара откри резултата в 44-ата минута чрез Андерсон де Карвальо, но лисабонци изравниха в 50-ата минута чрез Рафа Силва.

Гостите отново си върнаха преднината в чрез Зайду Сануси в 57-ата минута, но Бенфика съумя да направи обрат с два гола за две минути на Карлос Винисиус в 63-ата и 65-ата минута.

Истинската драма настъпи в последните минути. Първо Санта Клара получи дузпа и направи резултата 3:3 в 82-ата минута чрез Крисан. В 5-ата минута на добавеното време гостите тотално шокираха "Лъвовете", вкарвайки четвърто попадение във вратата на Одисеас Влаходимос за крайното 3:4.

В същото време Порто се възползва от грешната стъпка на големия си съперник и превзе върха в класирането. "Драконите" спечелиха с 4:0 срещу Боависта и с актив от 67 точки вече са еднолично начело в Примейра лига, пред Бенфика с 64 и Спортинг (Лисабон) с 49 точки.