Парма остава в битката за Европа с мощен успех в Генуа (видео)

Парма даде поредна заявка, че ще се бори до последно за място в Лига Европа. Тази вечер възпитаниците на Роберто Д'Аверса постигнаха важна победа с 4:1 като гост на Дженоа и така прибавиха ценни три точки в актива си.

Голям мач за пармалатите направи нападателят Андреас Корнелиус, който отбеляза хеттрик за своя тим. Той се разписа в 18-ата, 33-ата и 53-ата минута на срещата.

Междувременно пък Доменико Кришито пропусна дузпа за Дженоа в 29-ата минута.

Домакините все пак върнаха един гол, след като получиха втора дузпа в мача, като този път зад топката застана Яго Фалке и не сгреши за 1:3.

В 87-ата минута обаче гостите подпечатаха успеха си с попадение на Деян Кулушевски.

Така Парма излезе на 7-ото място във временното класиране с 39 точки. Дженоа пък остава точно над опасната зона на 17-ата позиция с 25 точки.