Тотнъм сломи Уест Хам в лондонското дерби (видео)

Тотнъм постигна успех с 2:0 в лондонското дерби с Уест Хам от 31-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" показаха по-добра игра от своя съперник и заслужено взеха трите точки, като така сложиха край на серията си от 4 поредни мача без победа в първенството. Автогол на Томаш Сучек даде преднина на "Шпорите" в 64-ата минута, а Хари Кейн подпечата успеха на своя тим в 82-ата минута.

Уест Хам имаше първото интересно положение в мача, като в 20-ата минута Микейл Антонио изскочи на добра позиция, но отблизо не успя да преодолее Юго Лорис.

След това Тотнъм взе инициативата и организира няколко добри атаки, но най-интересното дойде в края на полувремето. Първо в 45-ата минута гол на Хюн-Мин Сон бе отменен заради тънка засада, видяна с помощта на ВАР. След това в добавеното време Лукас Моура направи голям пропуск отблизо.

През втората част домакините усилиха натиска и първо Ерик Дайър отправи опасен далечен изстрел, а след това Хари Кейн на три пъти бе близо до гола но без успех. Първо той опита да отбележи хитро с пета, но Лукаш Фабиански бе заел добра позиция и спаси. След това нападателят пробва шут от дистанция, но над вратата, а в 59-ата минута направи най-големия си пропуск, когато след чудесна контраатака бе изведен зад защитата, но стреля неточно.

В 64-ата минута късметът все пак се усмихна на "Шпорите". При едно центриране от корнер Томаш Сучек си отбеляза автогол и даде преднина на съперника за 1:0.

В оставащите минути Уест Хам взе инициативата и търсеше изравнителното попадение, като бе близо до гола в 78-ата минута, когато шут на Джарод Боуен се отби от гредата.

Тотнъм обаче чакаше своя шанс на контраатака и при една такава в 82-ата минута Кейн бе изведен на скорост и този път не сгреши за 2:0.

Така Тотнъм спечели ценна победа и с актив от 45 точки излезе на 7-ото място. Уест Хам пък остава близо до зоната на изпадащите на 17-ата позиция с 27 точки.