Милик и Лозано носят победа на Наполи срещу Верона

Играчите и феновете на Наполи отпразнуваха победата, неспазвайки правилата за дистанция

Аркадиуш Милик и Ървинг Лозано донесоха победата на Наполи при гостуването на Верона в двубой от 27-ия кръг на Серия А. С успеха неаполитанците заемат шестото мястото във временното класиране с актив от 42 точки, докато Верона е осми с 38. Възпитаниците на Дженаро Гатузо записаха четвърта поредна победа в калчото и продължават доброто си представяне след рестарта на сезона, когато спечелиха и Купата на Италия.

Двубоят беше директен сблъсък именно за шестото място, което дава право на участие поне в Лига Европа. Неаполитанците си осигуриха евроучастието със спечелването на Купата на Италия, но амбициите им са по-големи и те го показаха и на терена.Домакините имаха отличен шанс да открият резулатата в 23-ата минута, когато Валерио Вере направи ужасен пропуск.

Така Наполи стигна пръв до гол, като това се случи в 38-ата минута. След изпълнение на ъглов удар от Матео Политано, оставеният непокрит в наказателното поле Аркадиуш Милик се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата.Верона се опита да върне попадението и имаше отличен шанс в началото на втората част, но Оспина спаси.

В 61-ата минута гол на Давиде Фараони за Верона беше отменен след намесата на ВАР. Крайният резултат беше оформен в последната минута на мача, когато Ървинг Лозано успя да се пребори с двама защитници на Верона след центриране от ъглов удар и оформи крайния резултат.

В друг мач от кръга Каляри стигна до драматичен успех с 1:0 при гостуването си на предпоследния СПАЛ.
Единственото попадение реализира в четвъртата минута на добавеното време Джовани Симеоне, който засече отблизо с глава пас на Жоао Педро от ляво.