Триото Михайлов-Начев-Лилов осигури нов успех на Кралете в НАЛБ

Своя 13-и успех в Трета дивизия на НАЛБ записа тимът на Кралете, след като надделя с 59:51 (13:13, 20:11, 15:14, 11:13) в слаборезултатна, но интересна битка над Ремонт Експерт. По този начин бронзовите медалисти от същата дивизия за сезон 16/17 се утвърдиха като четвъртия най-добър отбор в класирането с баланс 13-7, а опонентите им от Ремонт Експерт продължават борбата за плейофите с осмата си позиция и баланс 8 победи и 12 поражения, колкото имат и Джедай Мастърс.

Завързано начало предложи срещата, като нито един от двата отбора не успя да си осигури сериозен аванс. В последните пет минути на втората четвърт обаче Кралете се хвърлиха на щурм и не позволиха на съперника си да стигне до кош, записвайки серия от 12:0 до края на периода, която им даде 9-точков аванс на голямата почивка - 33:24. Цветан Михайлов, Антон Начев и Константин Близнаков правеха чудеса по паркета на "Овергаз арена" в следващите 10 минути, давайки преднина от 16 точки на тима си.

Ремонт Експерт обаче се съвзеха и завършиха частта със серия от 6:0, но прекрасното включване на Александър Лилов от пейката на Кралете не остави шансове на съперниците си. Лилов наниза 7 от 11-те точки в четвъртата част за отбора си и помогна на тима си да задържи преднината до финалната сирена, прозвучала при 59:51.

Цветан Михайлов завърши с 16 точки, 5 борби и 6 отнети топки за победителите. Антон Начев вкара 15 и открадна 3 топки, а Александър Лилов се отчете с 9 точки (7 в 4-ата част) и 6 борби. Капитанът на Ремонт Експерт Ангел Братанов наниза 13 точки и взе 6 отскочили топки, Драгомир Цанов добави 11, Петър Данчев направи добър мач с 10 точки, 11 борби, 6 асистенции и 5 отнети топки.

В среща от Четвърта дивизия отборът на Скай Уокърс просто не намери отговор срещу безупречните действия на най-доброто нападение в дивизията Септември и преклони глава след 134:47 (32:11, 27:10, 37:7, 38:19). Бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ за сезон 17/18 подпечатаха успех №14 през сезона и вече са четвърти, като делят еднакъв баланс с петия Ръш Баскетбол. Скай Уокърс са 11-и с 3 победи и 18 загуби.

Александър Стоименов направи зверски мач за Септември с 36 точки, 6 борби, 7 асистенции и 6 отнети топки. Капитанът Мартин Механджиев вкара 25, взе 5 борби и открадна 5 топки, Ерик Вълчев записа "дабъл-дабъл" 18 и 17 борби, Иван Манов реализира 17 точки, взе 6 отскочили топки и отне още 5, а Веселин Колев завърши с 12 точки, 6 борби и 10 асистенции. За Скай Уокърс Момчил Динев се включи чудесно от пейката с 15 точки, а Галин Митов завърши с 13.

Отборът на Енигма Фойерверк се върна на победния път след категоричен успех с 50:67 (10:24, 13:15, 6:18, 21:10) над Бойз Фром Да Хууд и по този начин се утвърждава на третата позиция в Трета дивизия. Вицешампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон са с 16 победи от 21 двубоя, докато Бойз продължават битката за плейофите и остават седми с 9 успеха и 12 загуби.

Силите на "момчетата от квартала" сякаш приключиха още във втората половина на първата четвърт, когато позволиха на съперника си да направи сериозна серия от 15:3 и да поведе след първите 10 минути с 24:10. През втората част преднината на таблото остана двуцифрена, а в третия период Енигма доминираше в двете фази на играта и си осигури аванс от 57:29 преди финалната десятка. Последната част бе на сметката на Бойз, но финалният резултат сочеше красноречивото 67:50 за Енигма Фойерверк.

Капитанът Радостин Димитров направи силен двубой с 26 точки и 8 борби. Любомир Орешаров остана на една точка от "20/20" с 19 точки и 26 борби, докато Калоян Йорданов вкара 10 пункта за успеха. Лидерът на Бойз Деян Боздуганов наниза 14 и взе 9 борби, Тодор Найденов добави 11 точки, Димитър Чаушев допълни с "дабъл-дабъл" 10 точки и 11 борби.