Милан рестартира в Серия “А” с разгромна победа като гост (видео)

Отборът на Милан постигна убедителна победа с 4:1 като гост на Лече в мач от 27-ия кръг в Серия “А”. Попаденията отбелязаха Саму Кастийехо (26'), Джакомо Бонавентура (55'), Анте Ребич (57') и Рафаел Леао (72') за "росонерите", а точен за "джалоросите" бе Марко Манкосу (54' д.). Това беше първи шампионатен мач за двата тима след паузата заради пандемията от коронавирус.

В състава на Стефано Пиоли имаше само две промени в сравнение с нулевото равенство с Ювентус за Купата на Италия. Наказаните тогава Тео Ернандес и Кастийехо стартираха от първата минута тази вечер за сметка на Давиде Калабрия и Лукас Пакета. В отсъствието на звездата Златан Ибрахимович атаката на тима бе поверена на Ребич, който си изкара червен картон срещу “Старата госпожа”. Домакините пък бяха подредени в схема 4-3-1-2, като в нападение играха бившият играч на противника Джанлука Лападула и Филипо Фалко.
В 4-ата минута Ребич направи пробив до аутлинията и върна топката назад, но нито един негов съотборник не играя с нея. В 14-ата Габриел спаси удар на Бонавентура при изпълнение на корнер, а в 17-ата стори същото и при шут на Кастийехо. Малко след това бразилецът отрази и изстрел на Франк Кесие. В 25-ата стражът разочарова и Ернандес. Минута по-късно "росонерите" най-после взеха преднина в резултата, след като Кастийехо засече топката при подаване на Чалханоглу.
В 36-ата Биаджо Мекариело се разписа, но попадението му не беше признато заради засада. В 40-ата минута Пиоли извърши принудителна смяна, като младият Матео Габия се появи на мястото на контузилия се малко по-рано Симон Кяер. В добавеното време на първата част удар на Джакопо Петричоне прелетя покрай вратата на гостите. Малко по-късно Габриел улови акробатичен удар на Габия, а веднага след това Лападула направи голям пропуск за "джалоросите", след който напусна терена накуцвайки.
Второто полувреме започна много вълнуващо с три гола в рамките на едва четири минути. Първо, в 54-ата, Манкосу изравни от дузпа, свирена за фаул на Габия срещу резервата Кума Бабакар. Още при първата си атака след това обаче "росонерите" си върнаха аванса, след като Бонавентура беше точен при добавката си след избит удар на Чалханоглу. В 57-ата пък Ребич беше изведен сам срещу Габриел и вкара третия гол за Милан в мача. След затишие от 15 минути в 72-ата появилият се като смяна Леао добави името си сред днешните голмайстори, засичайки с глава центриране на Андреа Конти. Повече попадения нямаше и така резултатът си остана 4:1 в полза на "Дявола".
Така Милан събра актив от 39 точки и се настани на седмата позиция в класирането, отстъпвайки на Наполи само по голова разлика. Лече пък остава на 18-ото място в зоната на изпадащите с 25 пункта на сметката си.

ЛЕЧЕ - МИЛАН 1:4

0:1 Кастийехо (26')
1:1 Манкосу (54' д.)
1:2 Бонавентура (55')
1:3 Ребич (57')
1:4 Леао (72')

Лече: Габриел, Рисполи, Лусиони, Мекариело, Калдерони, Петричоне, Тахцидис, Манкосу, Сапонара, Фалко, Лападула

Милан: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кесие, Бенасер, Кастийехо, Бонавентура, Чалханоглу, Ребич