Царско село с решителна крачка към спасението - облаците над Етър се сгъстяват (видео)

Отборът на Царско село постигна много важна победа в борбата си за спасение в елита на българския футбол. Играчите на Любослав Пенев победиха с 1:0 като гост Етър в първия си мач от Група “А” на втората осмица на efbet Лига. Единственото попадение падна в средата на първата част и бе дело на Уесли Ната. С успеха си днес Царско село изпревари именно Етър в подреждането и направи решителна крачка към оставането си в Първа лига. "Болярите" от своя страна вече са в зоната, където ще трябва да играят плейофи за оставането си.

След равностойно начало, в което нямаше много интересни моменти Уесли Ната откри резултата за гостите в 29-ата минута. Бразилското крило получи топката в наказателното поле на "болярите", завъртя се с гръб към вратата, след което нанесе светкавичен удар, с който матира Христо Иванов.

В началото на втората част Царско село можеше да удвои преднината си, след като Мирослав Будинов върна в наказателното поле една избита топка, при което Мартин Кавдански се озова зад защитата, но загуби баланс в решителния момент и не успя да отправи удар.

В 58-ата минута пък Етър можеше да изравни. Флорентен Боджаджа бе изведен по диагонал в наказателното поле, но ударът му бе право във вратаря Джони Пласид.

В 67-ата минута домакините отново бяха близо до попадение. Здравко Илиев намери в наказателното поле Милчо Ангелов, който от въздуха засече топката, но страничният стълб спаси Джони Пласид.

В 83-ата минута попадение за Етър бе отменено. При един въздушен двубой в наказателното поле Божидар Кацаров изблъска с тяло Пласид и вратарят изпусна топката. Ангелов веднага я прати във вратата, но съдията маркира нарушението срещу стража на гостите.

До края на мача Етър продължи да налага натиск, но гостите успяха да удържат набезите им и в крайна сметка се поздравиха със скъпоценните три точки.

С победата си днес Царско село изпревари съперника си от днес и вече е на втора позиция в класирането на групата с 28 точки. Търновци са с една по-малко и вече са трети. Двата тима имат по още два мача до края на редовния сезон.

ЕТЪР 0:1 ЦАРСКО СЕЛО