Аталанта разгроми Сасуоло, бивш халф на Левски с гол и автогол

Гасперини: Не успях в Интер заради презадоволените футболисти

Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 в двубой от 25-ия кръг на Серия А, който се изигра на стадион "Атлети Адзури" в Бергамо.

Резултатът беше открит още в 16-ата минута, когато Берат Джимсити се възползва от подаване на Матия Калдара. В 31-ата минута домакините удвоиха преднината си с попадение на Дуван Сапата, а само пет минути по-късно бившият халф на Левски Мехди Бурабия си отбеляза автогол и резултатът стана класически.

През второто полувреме темпото спадна, но домакините стигнаха до четвърто попадение, а негов автор стана отново Сапата. В самия край на мача Бурабия се реваншира, като се разписа почетно за гостите от пряк свободен удар.

Старши треньорът на домакините Джан Пиеро Гасперини показа невъздържано поведение и получи червен картон.

С успеха Аталанта се утвърди на четвъртото място с 51 точки, като има шест повече от петия Рома. Бергамаските изостават на три от Интер, който по-късно днес приема Сампдория. Сасуоло пък е 12-и с 32 точки.