Деветата е факт! Лудогорец стори немислимото и изравни велик рекорд на ЦСКА (видео)

Деветата поредна титла на Лудогорец е факт! Тя дойде след домакинска победа с 2:1 над Берое в мач от първия плейофен кръг в първата шестица на efbet Лига. Фал откри резултата в 28-ата минута, но през втората част разградчани осъществиха пълен обрат в рамките на по-малко от 120 секунди. След час игра Каули изравни, а Мавис Чибота вкара за крайното 2:1 в 62-ата минута.

Така орлите събраха 65 точки, с 14 повече от втория ЦСКА-София, и са недостижими на върха четири кръга преди края.

С 9-ата поредна титла Лудогорец стори доскоро немислимото, изравявайки великия рекорд на ЦСКА от девет поредни триумфа в българското първенство в периода от 1954-а до 1962 година.

Разградчани покачиха и на 31-а срещите си без загуба в шампионата.
Първата опасност в днешния мач бе пред вратата на гостите. Тя дойде още в 70-ата секунда, когато разградчани организираха опасна атака отдясно. Последва центриране по земя към Вандерсон, който пропусна за Марселиньо. Бразилецът бе на път да вкара от 8-9 метра, но бранител на заралии се върна и изчисти в корнер.
След четвърт час игра и Берое стигна до голово положение. Мерло бе близо да реализира след центриране от корнер и негов удар с глава, който профуча покрай лявата греда.
В 22-ата минута Анисе шутира по земя от 22 метра, но Перниш без проблем улови. Шест минути по-късно Берое откри резултата след сериозна грешка на Терзиев. Защитникът остави една дълга топка за Сисиньо, който обаче не тръгна към нея. Последва единоборство с Фал, нападателят на заралии се оказа по-здрав и надделя над българския централен бранител. Последва шут от малък ъгъл, който мина покрай Стоянов и влетя в мрежата - 1:0 за заралии.
В 34-ата минута Марселиньо отправи мощен шут от малък ъгъл, но Перниш боксира.
След почивката постепенно домакините вдигнаха темпото и играта се пренесе в половината на Берое.
В 58-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни. Марселиньо стреля с глава след центриране от корнер, Перниш успя да избие топката, която се отклони в напречната греда, Кешерю направи добавка от метър с глава, но стреля в аут.
В този отрязък от мача натискът на Лудогорец стана убийствен и орлите обърнаха резултата за по-малко от две минути. След час игра Вандерсон намери Каули пред наказателното поле на заралии, новото попълнение на орлите финтира бранител и с шут по земя изравни.
Малко по-късно, в 62-ата минута, Мавис Чибота развинти защитата на старозагорци и след слалом в наказателното поле простреля Перниш за втори път - 2:1 за Лудогорец.

В 73-ата минута Стоянов отрази добър удар на Макоута. Малко по-късно и резервата Камбуров шутира по посока домакинската врата, но Стоянов отново улови.

В 80-ата минута Каули намери отлично Вандерсон, който стреля ефектно от воле извън наказателното поле, Перниш изби топката, а при добавката Кешерю я прати в мрежата. Попадението обаче правилно не бе зачетено, тъй като румънецът вкара от засада.

До края на двубоя Берое се изнесе в по-предни позиции, търсейки изравнително попадение, футболистите на Димитър Димитров осъществиха някакъв натиск, но не успяха да създадат някакви по-опасни положения и загубиха сблъсъка с 1:2.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:1