Шефилд Юнайтед катастрофира срещу Нюкасъл (видео)

Амбицираният да играе в Европа тим на Шефилд Юнайтед записа втори мач без победа след подновяването на първенството в Премиър лийг и остава на седма позиция. Днес “остриетата” загубиха тежко с 0:3 при гостуването си на Нюкасъл в среща от 30-ия кръг и са на 2 точки от петото място, на което е Манчестър Юнайтед. В следващия кръг Шефилд гостува на “Олд Трафорд”.

Тимът на Крис Уайлдър се сгромоляса през второто полувреме, след като преди това остана с човек по-малко. В 50-ата минута централният защитник Джон Игън беше изгонен за втори жъл картон, а пет минути след това Енда Стивънс допусна много груба грешка, от която се възползва Алан Сент-Максимин, за да вкара за 1:0. След това Били Шарп пропусна отлична възможност за изравнителен гол. В 69-ата Мат Ричи порази Дийн Хендерсън с далечен изстрел, а в 78-ата Жоелинтон докара нещата до 3:0. С този успех домакините се отдалечиха на 11 точки от опасната зона и най-вероятно ще доиграят спокойно сезона.

За Нюкасъл това беше първа среща след паузата, докато “остриетата” вече играха в сряда. Стив Брус  направи само една промяна в сравнение с последния състав, с който излезе през март: Жоелинтон зае мястото на Дуайт Гейл в атака. Джетро Вилемс, Киърън Кларк и брaтята Лонгстаф са контузени.

Новината в тима от Шефилд беше завръщането на халфа Джон Флек, като шотландецът замени Джон Лундстрам.
И двата тима тръгнаха смело да се надиграват още от първата минута. Шефилд имаше известно предимство в началните минути, но Нюкасъл отправи два опасни удара.
Пред Жоелинтон се откри отлична възможност в 18-ата минута, като бразилецът беше изведен сам срещу вратаря, но стреля много слабо.
Последваха скучни минути с никакви положения пред двамата вратари. Футболистите имаха желание, но не им се получаваха атаките.
Второто полувреме започна с ранен червен картон на Джон Игън от състава на "остриетата". Защитникът беше отстранен в 50-ата минута за второ официално предупреждение, след като задържа с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Жоелинтон.

Нюкасъл бързо се възползва от численото си предимство и поведе в резултата. В 55-ата Мат Ричи центрира по земя и кълбото отиваше право в краката на Енда Стивънс, като всички очакваха той спокойно да я изрита. Ирландецът обаче не успя да я уцели, а стоящият зад гърба му Сент-Максимин веднага стреля и Дийн Хендерсън нямаше какво да стори.
Отборът от Шефилд беше на крачка от изравняването в 59-ата минута, когато Джордж Балдок центрира към далечната греда на нахлуващия Били Шарп, но нападателят пропусна с глава.

В ответната атака Алмирон се оказа на отлична позиция, но шутира право в ръцете на вратаря.

"Свраките" удвоиха аванса си в 69-ата, когато Ричи направи Хендерсън безпомощен с далечен удар в левия крак - 2:0.
В 73-ата Стивънс почти се реваншира за грешката си при първото попадение, като стреля опасно, но кълбото мина на сантиметри над гредата на вратата на Нюкасъл.

Интригата окончателно беше убита в 78-ата минута, когато Жоелинтон се разписа за 3:0 след подаване на Алмирон.