Преди 26 години в САЩ 94! Катастрофална загуба за България от Нигерия с 0:3 (видео)

На 21 юни 1994 година отваряме най-славната страница в историята на футбола ни. Походът към четвъртото място в света започва с катастрофална загуба от Нигерия с 0:3. Момчетата на Димитър Пенев стартират добре, но постепенно губят инициативата. В 21-ата минута Йекини получава от Финиди и вкарва за 1:0. След гола играчът се оплита в мрежата и протяга ръце, а реакцията му е определена като един от най-великите моменти в историята на футбола. Драмата за нас е в 37-ата минута, когато гол на Стоичков от фаул е отменен, защото съдията е дал двоен удар. Две минути преди почивката Амокачи направи 2:0, а Амунике в 54-ата оформя крайното 3:0 след удар с глава.

Нигерия – България 3:0
1:0 Йекини (21), 2:0 Амокачи (43), 3:0 Амунике (54)

Нигерия: Руфай, Егуавон, Ироха, Нуану, Окечукво, Сиасиа (68 - Адепожу), Олисех, Финиди (77 - Еузего), Амокачи, Амунике, Йекини

България: Борислав Михайлов, Емил Кременлиев, Трифон Иванов, Цанко Цветанов, Петър Хубчев, Златко Янков, Йордан Лечков (59 - Наско Сираков), Даниел Боримиров (72 - Ивайло Йорданов), Христо Стоичков, Емил Костадинов

Стадион: “Котън Боул”, Далас – 44 132 зрители
Съдия: Родриго Бадила (Коста Рика)
Жълти картони: Лечков, Амунике