Зенит разгроми московския ЦСКА, на треньора на "армейците" му прилоша

Унизителна загуба с 4:0 нанесе на московския ЦСКА като гост лидерът в Русия Зенит Санкт Петербург в двубой от 23-ия кръг на Премиер лигата.

Резултат на "ВЕБ Арена" откри Бранислав Иванович още във втората минута. Само седем минути по-късно авансът на "синьо-белите" беше удвоен от нападателя Малком, който малко преди сигнала за почивка оформия своя дубъл. През втората част Зенит намали оборотите, но в крайна сметка стигна до четвърти гол в добавеното време, когато Себастиян Дриуси вкара от дузпа.

Московските "армейци" завършиха с 10 души, след като Вадим Карпов получи директен червен картон за нарушение срещу Артьом Дзюба.

След мача треньорът на домакините Виктор Гончаренко не се появи пред медиите, а помощникът му обясни, че му е станало лошо, но не уточни дали състоянието му има връзка с резултата на терена.