възможно ли е съдийски грешки да опредлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Изумителен гол и пропусната дузпа при първия успех на Атлетик Б след паузата (видео)

След изключителен гол на Иниго Мартинес и пропусната от съперника дузпа Атлетико Билбао пребори Бетис с 1:0 на “Сан Мамес” в среща от 30-ия кръг на испанския шампионат, с което продължава да се бори за място в Лига Европа, като изостава на 5 точки от шестата позиция. “Лъвовете” са и финалисти за Купата на страната, което има дава още една възможност да спечелят мечтаната виза. Това е първата им победа след рестарта.

Мартинес заби атрактивно попадение с пета в 7-ата минута, а в 86-ата Серхио Каналес не уцели вратата от наказателен удар. В добавеното време Асиер Вийялибре повтори отиграването на Мартинес от началото на двубоя, но удари греда.

За Бетис това е пореден разочароващ резултат, като отборът има само 2 победи в последните си 14 срещи в Ла Лига. Зоната на изпадащите е на 8 пункта разстояние, а до края остават 8 кръга.

Тимът от Севиля в никакъв случай не игра слабо, но нямаше никакъв късмет. Набил Фекир стори всичко по силите си да помогне за положителен резултат, но или не уцелваше вратата, или стражът Унай Симон отразяваше.
В 83-ата минута поредният изстрел на Фекир като по чудо не мина голлинията, но все пак при въпросната атака ВАР забеляза игра с ръка на Иниго Мартинес и реферът отсъди дузпа. Каналес обаче стреля над гредата.