Фортуна се задържа над изпадащите (видео)

Фортуна (Дюселдорф) запази 17-ото си място след домакинско равенство 1:1 срещу Аугсбург. Ако завърши на тази позиция, тимът ще играе плейоф за оцеляване. Причината да остане на това място обаче се дължи на Вердер, който загуби от Майнц и остана на две точки зад Фортуна.

С оглед на ситуацията тимът на Уве Рьослер започна активно и в началото на мача Хенингс прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено след разглеждане на ситуацията с ВАР. Разочарованието бе още по-голямо, след като в десетата минута Нидерлехнер откри резултата в полза на гостите.

Голът не се отрази на подхода на Фортуна, който продължи да напада и да създава положения. Хенингс изравни с нисък удар в 26-ата минута с 15-ия си гол от началото на сезона.

Аугсбург пропусна отново да поведе в началото на второто полувреме, в което гостите имаха предимство. Вратарят на домакините Кастенмайер запази равенството, а в края тимът от Дюселдорф пропусна отлична възможност да стигне до победата, след като Айхан и Хенингс се разминаха на сантиметри с топката.