Майорка и Леганес със "самоубийствено" реми (видео)

Отборите на Майорка и Леганес завършиха 1:1 в мач на дъното от 30-ия кръг на Ла Лига. Гостите от “Бутарке” изравниха в 86-ата минута. Така и двата тима остават под чертата. Отборът от Палма е на точка зад 17-ия Селта, а кастилският състав е на три точки. Селта обаче е с мач по-малко.

В деветата минута опитният Салва Севийя реализира ефектен гол от пряк свобоен удар. Той търкулна топката под стената и изненада вратаря Иван Куеяр - 1:0. До почивката гостите имаха чудесна възможност за изравняване - в 25-ата минута Амаду изстреля топката по зрелищен начин от 17 метра и нацели близката града във високата й част.
Кастилският тим владееше по-продължително в опит да изравни. В 72-ата след шут от Лаго Жуниор топката облиза гредата на гостуващия тим. В 75-ата стражът на балеарския тим Маноло Рейна парира след хубава контра на “лос пепинерос”. В 86-ата кастилският тим стигна до изравняване след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Оскар Родригес изрита топката от 25 метра, тя се отклони в напречната греда и попадна в мрежата за 1:1.