Барса стигна само до 0:0 и даде път на Реал Мадрид

Шампионът на Испания Барселона направи 0:0 при гостуването си на третия Севиля в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Така при победа в неделя Реал Мадрид ще излезе начело заради по-добрите си показатели в Ел Класико.

Луис Суарес се завърна като титуляр за първи път от началото на година, а Антоан Гризман изпадна от 11-орката за сметка на Мартин Брейтуейт. Лионел Меси очаквано отново стартира двубоя. Юлен Лопетеги подреди 4-3-3 с Лукас Окампос, Люк де Йонг и Мунир Ел Хадади в атака.
Срещата на “Рамон Санчес Писхуан” започна с възможност пред Суарес в третата минута. Иван Ракитич "хвърли" чудесна дълга топка за спринтиращия Нелсон Семедо вдясно. Португалецът върна за уругвайския нападател, който отправи точен удар от 20 метра - вратарят Томаш Вацлик не се затрудни. Каталунският тим обсеби топката в началото на срещата и в първите десетина минути домакините почти не играха с кълбото.
В 11-ата "блаугранас" не успяха да изчистят добре след статично положение, топката стигна до Жул Кунде, който отправи изключително опасен диагонален удар от 15 метра. Сантиметри го разделиха от целта след изстрел по тревата. В 21-вата Лео Меси копна топката на стената при удар от 19 метра, но беше спрян от предвидливия защитник Кунде, който се изнесе назад и изби с глава пред голлинията. Иначе изпълнението беше много добре и беше доста вероятно да завърши като гол.
Аржентинецът изстреля още една топка от пряк свободен удар две минути по-късно. Тогава Ла Пулга шутира от 25 метра и вратарят имаше време да реагира. В 25-ата минута Суарес нанесе нещо средно между удар и центриране от малък ъгъл, Вацлик изпусна топката и малко не достигна на Брейтуейт да стигнедо топката. В добавеното време на първата част Люк де Йонг овладя дълго подаване и тръгна фронтално напред, но не успя да стигне до удар. Страничният рефер тогава вдигна флага, а повторението остави съмнения за засада.
Секунди преди края на редовното време се получи грозно мелле след нарушение в полза на "синьо-червените". Лео Меси избута гневно Диего Карлос и странно не получи картон. Последваха дърпания и бутания на Серхио Бускетс и Фернандо, които бяха декорирани в жълто. По-внимателният преглед на ситуацията показа, че секунди преди избухването на Лео е имало грубо влизане към него от страна на Диего Карлос.
Второто полувреме започна с центриране по земя на Мунир, при което Жерард Пике успя да отклони топката. В 55-ата севилци бързо изпълниха статично положение, Окампос се отскбна от Клеман Лангле и шутира мощно от малък ъгъл - Марк-Андре тер Стеген парира с ръце. Две минути по-късно Мунир се отскубна отляво, напредна и шутира по диагонала - германският страж плонжира и изби.
Първата по-добра ситуация за гостите от "Камп Ноу" стана факт едва в 73-ата минута. Лео меси шутира от пряк свободен удар от над 25 метра - вратарят Вацлик изби над гредата. В рамките на 76-ата минута стана "горещо" и пред двете врати. Първо Луис Суарес свали топката с глава от втора греда, но не намери свой съотборник. При развилата се контраатака имаше отлични предпоставки успоредно голово подаване, ала Жорди Алба се намеси в точния момент с много важен шпагат.
В 88-ата Алба центрира хитро по земя в наказателното поле, където Луис Суарес се измъкна, но насочи над гредата. В 90-ата Ен-Несири се пребори с глава, топката падна на крака на Серхио Регилон, който от осем метра не успя да преодолее Тер Стеген.