Погба и Бруно Фернандеш донесоха точка на Юнайтед срещу Тотнъм (видео)

Дуото на Манчестър Юнайтед в халфовата линия Пол Погба и Бруно Фернандеш осигуриха равенството 1:1 при гостуването на Тотнъм. Французинът влезе като резерва след час игра, а в 81-ата минута изработи дузпа, която съотборникът му реализира. Стивън Бергвайн откри резултата в 27-ата минута. Срещата завърши драматично, след като съдията отсъди нова дузпа за отбора на Оле Гунар Солскяер. След разглеждане на ситуацията с ВАР наказателният удар бе отменен.

Лондончани имаха предимство през първото полувреме, след което водеха, а "червените дяволи" бяха по-активни след почивката. Резултатът остави Ман Юнайтед на пето място в класирането, на две точки зад Челси. Тотнъм е осми, като изостава на четири точки от днешния си съперник.

Двата отбора започнаха предпазливо. "Червените дяволи" играеха повече с топката, но контраатаките на домакините изглеждаха с потенциал. В първите 15 минути Тотнъм направи една добра атака, но в нейния край Орие имаше пространство, но бе блокиран от Шоу. Удар на Сон от дистанция пък не затрудни Де Хеа.
В 21-ата минута топката стигна до Рашфорд в наказателното поле след опит за изчистване от страна на Санчес. Английският национал стреля инстиктивно, но Лорис отрази удара с крак.
Тотнъм поведе в 27-ата минута с попадение на Стивън Бергвайн след негов индивидуален пробив. Защитата на гостите не изчисти достатъчно добре топката след аут, изпълнен от Лорис. Кълбото се озова в холандеца, той размина Хари Магуайър и нанесе силен удар, Де Хеа можеше да се намеси по-добре, но топката се озова в мрежата. За холандеца това е трети гол в третия му домакински мач за "шпорите".
Попадението накара Ман Юнайтед да се активизира и тимът на Солскяер бързо можеше да изравни. Отлично центриране на Фред от фаул не бе засечено от Рашфорд, но Санчес отклони топката към вратата и Лорис трябваше да се намесва. Малко по-късно Де Хеа направи отлично спасяване след удар с глава на Сон. Последва още едно положение за Тотнъм, който играеше с увереност в този период.
След почивката "червените дяволи" имаха инициативата, а домакините чакаха нов шанс за бърза атака. От началото на срещата основните играчи в нападение и в двата отбора бяха изолирани. Хари Кейн Хюн-Мин Сон много рядко играеха с топката, а Антони Марсиал и Рашфорд също нямаха много възможности за изява.
Манчестър Юнайтед бе по-агресивен през второто полувреме. В 55-ата минута Бруно Фернандеш получи шанс да стреля, но топката мина покрай вратата. След час игра Солскяер пусна в игра Погба. Французинът влезе заедно с Мейсън Грийнууд, като двамата замениха Даниел Джеймс и Фред.
Една от първите комбинации между Погба и Фернандеш можеше да доведе до гол. Пол намери португалеца, който великолепно изведе Марсиал, но Дайър успя да се намеси в последния момент. В 66-ата минута Марсиал бе близо до изравняване. Неговият удар обаче доведе до великолепно спасяване на Лорис.
Изглеждаше, че Юнайтед няма да успее да преодолее защитата на домакините, но това направи Погба. Французинът се справи с Ерик Дайър и под неговия натиск падна в наказателното поле. Бруно Фернандеш се разписа от бялата точка и изравни резултата.
Тимът на Солскяер търсеше победата до края на двубоя. Изключително подаване на Погба изведе Рашфорд в 85-ата минута. Нападателят обаче се забави и Санчес успя да му отнеме топката. В края на редовното време съдията отсъди втора дузпа за Юнайтед, след като Фернандеш падна в наказателното поле. Разглеждането с ВАР обаче показа, че Дайър не докосва португалеца и наказателният удар бе отменен.
ТОТНЪМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:1
1:0 - Бергвайн (27)
1:1 - Фернандеш (81-д)