ТН Машини и Олд Таймърс с категорични успехи в НАЛБ

Шампионът на Втора дивизия от 2018-а ТН Машини постигна очаквана победа срещу Ботев 2012 с убедителното 81:54 (19:15, 20:15, 19:7, 23:17) в отложена среща от 17-ия кръг, с която записа десетия си успех в редовния сезон в Първа дивизия на НАЛБ. Така "Машините" минават шести в класирането с баланс 10-9, а съперникът им остава последен с 4-15. Двубоят ще се запомни с първия "трипъл-дабъл" след рестарта на сезона в Първа дивизия, дело на капитана на победителите Иван Иванов.

В самия мач символичните домакини имаха леки проблеми единствено в първата четвърт, но след 11 безответни точки установиха контрола върху играта, като на почивката вече имаха аванс от 9 точки. Третата четвърт бе ключова за развитието на двубоя, в която "Машините" убиха интригата и стигнаха до 21 точки актив, а в последната десятка мачът се доигра, за да се оформи крайното 81:54.
Филип Чолич и Васил Христов завършиха съответно с по 22 и 21 точки за победителите. Капитанът Иван Иванов записа 11 точки, 15 борби и 14 асистенции на сметката си. За Ботев 2012 Христо Ангелов вкара 18 точки и взе 9 борби, а Георги Георгиев добави 11 точки и 8 борби.

В другия мач от Първа дивизия за вечерта трикратните шампиони от Олд Таймърс минаха по шампионски през съпротивата на Карлсберг - 83:52 (21:8, 27:10, 23:11, 12:23). Успехът е под №12 за селекцията на играещия треньор Мартин Славов и с него се изкачват до четвъртата позиция в класирането, подминавайки отбора на Ероус с баланс 12-8. Карлсберг, от своя страна, е 11-и с 5 победи и 14 загуби.

Доминацията в двубоя започна още от първата четвърт, спечелена с 21:8, а до края на вторите 10 минути разликата се вдигна на 30 точки при 48:18. Символичните домакини продължиха да играят с добър дух и след голямата почивка, а крайният резултат дойде при 83:52.
Филип Сребров бе на крачка от "трипъл-дабъл" за Олд Таймърс с 27 точки, 8 борби и 9 асистенции. Лъчезар Радев добави 18 точки и 8 борби, Михаил Димитров се отчете с "дабъл-дабъл" 12 точки и 16 отскочили топки, а Денислав Трифонов и Александър Александров помогнаха на тима с по 10 пункта. За Карлсберг Марио Андреев бе най-добър със 17 точки и 6 асистенции.