Илиан Илиев ще експериментира срещу удавника Витоша

Черно море посреща Витоша (Бистрица) в първи мач от група "А" на втората осмица в първенството. Двубоят спокойно може да се определи като протоколен, защото "моряците" имат аванс от 13 точки пред Етър и със сигурност ще завършат на първо място и ще продължат битката за участие в Лига Европа. Гостите пък са наясно, че ще изпаднат и просто ще доиграят шампионата.

Ситуацията предоставя възможност на старши треньора на Черно море Илиан Илиев да даде почивка на част от основните си футболисти и да гласува доверие на други, които по-рядко попадат сред титулярите. Извън групата остана вратарят Миодраг Митрович, което означава, че под рамката ще застане Иван Дюлгеров. Даниел Димов и Петър Вуцов лекуват контузии, но след изтърпяно наказание се завръща Стефан Станчев. Атаката на "моряците" ще води Исмаил Иса, а зад него ще действат Мартин Минчев, Илиан Илиев-младши и Родриго Енрике. В средата на терена ще си партнират Патрик Андраде и Васил Панайотов.

Наставникът на Витоша Асен Букарев няма сериозни кадрови проблеми. Той ще заложи в предни позиции на Илия Димитров, а по двата фланга ще се разчита на Атанас Кабов и Запро Динев. Ветеранът Емил Гъргоров ще връзва играта на бистричани.
Двата отбора се срещнаха и в последния кръг от редовния сезон преди седмица, когато Черно море се наложи с 2:0. През октомври варненци спечелиха със същия резултат и като гост. Общият баланс от мачовете между съперниците в елита е 6 победи за Черно море, 1 равенство и 1 успех за Витоша.