Реал Сосиедад с нова грешка в битката за ШЛ (видео)

Реал Сосиедад продължава да изпитва трудности след подновяването на сезона в Ла Лига. Играчите на Иманол втори пореден мач не успяха да запишат успех на сметката си, като този път дори загубиха с 0:2 в гостуването си на Алавес от 29-ия кръг. Това обаче може да им се отрази доста негативно в битката за топ 4 и за участие в Шампионската лига.

Всъщност Реал Сосиедад успя да отправи едва един точен удар в хода на мача, докато домакините от Алавес имаха няколко добри положения и в 56-ата минута успяха да материализират превъзходството си. При едно центриране в наказателното поле Лисандро Магалан свали с гърди към Борха Сайнц, който отблизо вкара за 1:0. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след намесата на ВАР се видя, че такава няма и попадението бе признато.

В 70-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, но мощен шут на Лукас Перес се отби от гредата, а след това и вратарят Алекс Ремиро спаси изстрел отблизо на Луис Риоха.

В края на мача и звата тима останаха в намален състав, като съдията Хайме Латре се престара и показа два пресилени червени картона. Първо той изгони Йосеба Садуа за удар с ръка в лицето на съперник в 81-ата минута, а шест по-късно и Томас Пина пое към съблекалнята за удар с лакът при борба за висока топка.

В добавеното време на мача домакините решиха всичко с второ попадение. Хоселу между трима защитници успя да отправи удар, той бе спасен от вратаря, но Мартин Агирегарибия отблизо довкара в опразнената врата за 2:0.

С тази победа Алавес събра 35 точки и излезе на 12-ото място в таблицата. Реал Сосиедад остава на 6-ото място с 47 точки.