Осем поред за Трипъл-дабъл в НАЛБ (видео)

Тимът на Трипъл-дабъл продължава да доминира в трета дивизия на Националната аматьорска лига по баскетбол. Тимът с треньор Мартин Цветанов постигна осми пореден успех, след като надделя с 69:58 над съседа си в класирането Енигма Фойерверк в столичната зала "Овергаз арена". Победата е под №14 от 20 мача за Трипъл-дабъл за сезона, като тимът е четвърти. Енигма Фойерверк е трети с 15 победи и 5 загуби.

Първото полувреме бе равностойно, като двата тима си поделиха по една четвърт, но Трипъл-дабъл все пак излезе напред чрез тройка на Златко Атанасов в края на периода за 30:27. Брутална серия от 15:0 за символичните домакини до средата на третата част дойде като студен душ за Енигма. Разликата се оказа недостижима и Трипъл-дабъл задържа аванса си в четвъртия период - 69:58.
Златко Атанасов записа 14/9/4 за победителите. Иван Паничерски вкара 13 точки и взе 6 борби, а капитанът Борислав Стаменов наниза 10 точки за успеха. Максим Алексиев се отличи за Енигма Фойерверк с 15 точки и 8 борби. Радостин Димитров също направи добър мач с "дабъл-дабъл" 15 точки и 13 борби, а Любомир Орешаров направи солиден мач с 14/13/6.