Леверкузен запази преднината си за място в ШЛ (видео)

След две поредни разочарования Байер (Леверкузен) намери сили да надвие Кьолн с 3:1 на “БайАрена” в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. С този успех Кай Хавертц и неговите съотборници продължават да имат точка преднина пред Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за последната квота за Шампионската лига.

Свен Бендер откри резултата в 7-ата минута с атрактивно засичане на корнер. В 40-ата пък Хавертц покачи на 2:0 с удар под гредата.

“Козлите”, които вече се спасиха и на теория, върнаха шансовете си в 59-ата, когато Себастиан Борнау пак реализира след центриране. Това обаче се оказа единственият удар на гостите в очертанията на вратата.

Седем минути преди края обаче Муса Диаби подсигури трите точки за Байер.

Сезонът за Леверкузен ще бъде дълъг, защото тимът е и на финал за Купата на Германия, и е почти сигурен четвъртфиналист в Лига Европа.