Лига Европа зове Хофенхайм (видео)

Походът на Хофенхайм към Лига Европа продължи с победа с 3:1 над Аугсбург като гост. Тя върна точката аванс пред Фрайбург и в същото време изравни тима с Волфсбург. От трите отбора един няма да се класира за втория по силен клубен турнир на Стария континент - този, който остане осми.

Мунас Дабур изригна с два бързи гола в 59-ата и 62-ата минути, носейки нужното спокойствие на Хофе. Рубен Варгас намали в 69-ата, но минута преди края на редовното време Иляс Бебу реши окончателно спора в полза на гостуващия тим. Това са първи точки за отбора след раздялата с треньора Алфред Шройдер.

Аугсбург е на 5 точки от опасното 16-о място, а до края остават два кръга.