Хетафе не се възползва от ранен червен картон (видео)

Отборите на Хетафе и Еспаньол завъртяха 0:0 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Домакините не успяха да вкарат гол, въпреки че заиграха с човек повече от 15-ата минута. “Папагалчетата” имаха по-добрите положения.

В осмата минута Давид Лопес отправи опасен удар с глава - стражът Давид Сория изби над гредата. В 15-ата защитникът на каталунския тим Бернардо Еспиноса получи директен червен картон за удар без топка. Бранителят насочи ръката си към лицето на Дамиан Суарес и съдията Мартинес Мунуера не се поколеба да изгони Бернардо. Въпреки числовия си превес домакините не сътвориха нищо интересно преди почивката. “Папагалчетата” показаха малко повече острота в предни позиции. Най-добрата възможност се откри пред Джонатан Кайери, който фронтално не насочи топката далеч от обсега на вратаря.

“Сините” започнаха по-настървено второто полувреме, но това се изчерпа с две по-опасни атаки. В 75-ата Арамбари стреля от малък ъгъл, а вратарят Диего Лопес успя да блокира с тяло. В края кастилският тим натисна, но стражът на каталунците не трепна.
Равенството временно качи Хета в топ 4. Барселонският тим е в тежка битка за оцеляване.