Позорна загуба за Хайдук, този път Кристиан Димитров не помогна (видео)

Кристиан Димитров влезе като резерва за Хайдук (Сплит), който допусна шокираща загуба от аутсайдера Вараждин и в края на сезона може много да съжалява, ако отстъпи на Риека в спора за второто място. Тимът от Сплит падна с 2:3 на своя "Полюд", след като на почивката резултатът беше 0:3. Преди този мач новакът Вараждин беше отборът с най-малко отбелязани голове в хърватското първенство и имаше само една победа в последните си 16 мача.

Старши треньорът на Хайдук Игор Тудор заложи на изключително офанзивна тактика, а Димитров изненандващо остана на пейката за сметка на младия Марио Вушкович. През първото полувреме защитата на "белите" беше тотално дезорганизирана и дори слаб отбор като Вараждин се възползва.
Резултата откри Домагой Дрозджек в 19-ата минута след бърза контра, а в 24-ата Петър Мамич опъна мрежата с шут извън наказателното поле. С това проблемите за домакините не приключиха, защото в края на полувремето Дрозджек наказа нова грешка на отбраната на Хайдук.

Със старта на второто полувреме Тудор пусна Кристиан Димитров, който донесе обрата срещу Интер (Запрешич) преди десетина дни. Домакините отново се вдигнаха на щурм и Вушкович върна надеждите им с красиво попадение в 49-ата минута. Капитанът Мийо Цакташ намали на 2:3 четвърт час преди края. Отново той можеше да изравни, но няколко сантиметра го лишиха от попадение.
Хайдук не можа да запише трета поредна победа след подновяването на сезона, но истината е, че не заслужаваше да спечели не само днес, но и срещу Интер и Истра 1961, които също са в дъното на таблицата.

В друг мач от 29-ия кръг се срещнаха именно Истра и Интер (Запрешич). Борислав Цонев не игра за гостите, които загубиха с 0:2 и затвърдиха впечатленията, че са най-несъстоятелният отбор в шампионата и само чудо може да ги спаси от изпадане. Риека и Локомотива (Загреб) пък направиха равенство 2:2, след което Риека има с точка повече от Хайдук и с две повече от днешния си съперник в битката за втората позиция. Сигурен шампион е Динамо (Загреб).