Успешен рестарт на сезона в НАЛБ (видео)

Баскетболът в България се завръща с марка НАЛБ

Възобновяването на сезон 2019/20 в Националната аматьорска лига по баскетбол (НАЛБ) официално бе дадено с три срещи през вчерашния ден. Както е известно, НАЛБ е единствената организация, която рестартира баскетболния сезон след пандемията от COVID-19. Всички двубои се провеждат при стриктни и адекватни противоепидемични мерки, които целят да приоритизират здравето на участниците.

В първия двубой от вечерта в "Овергаз арена" отборът на Мечките постигна убедителен успех над Джедай Мастърс с 82:52 (20:9, 29:10, 16:19, 14:17). По този начин победителите записаха своята 17-а победа от 19 мача и делят лидерството в Дивизия III на надпреварата с Форест Бойс Ботевград, които също са с баланс 17-2.

Цели петима играчи от Мечките завършиха с двуцифрен точков актив. Йоаннис Моногенис поведе колоната от реализатори с 19 точки, Йордан Тошев оформи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 15 борби, както и 5 отнети топки, Иво Георгиев също записа "дабъл-дабъл" с 13 и 10 борби, а Кристиян Кирилов и Мартин Палашев се отчетоха с по 11 пункта. За Джедай Мастърс Стоян Кайнаров завърши със 17 точки, Виктор Владов добави 14 точки и 9 борби, а Тома Фиков остави 10 точки и 7 борби на сметката си.

Във втората среща Норт Уест-Глобал Тест направи феноменален обрат от 18 точки пасив и извоюва победа с 68:65 (15:17, 10:19, 21:15, 22:14) над Олд Таймърс. Победата е под №13 за Норт Уест, които са втори в Дивизия I с 13-7. Олд Таймърс остават четвърти с баланс 11-8.

До почивката Олд Таймърс имаха 11-точков аванс, който скочи на 18 по-късно в третата четвърт, но блестящи изяви и страхотна серия от 13:0 върнаха Норт Уест-Глобал Тест в мача. В последния период Таймърс отново се отскубнаха на 7 точки преднина, но съперниците им пак ги настигнаха и двубоят се реши в самия край. Кош след пресечка на Петър Радев даде 2 точки аванс на Тест при 50 секунди до края, а крайният резултат бе оформен с успешен наказателен на Борис Матраков - 68:65.

Именно Матраков бе в основата на обрата със своите 32 точки и 18 борби и КПД от 44. Мариян Калчев добави 14 точки за победителите. Олд Таймърс разчитаха на Огнян Тодоров, завършил с 14 точки и 8 борби, и Кирил Райков, записал 13 пункта и 15 овладени топки на сметката си.

В последния мач от вечерта Ремонт Експерт използва силно второ полувреме, за да си осигури комфортна победа със 77:52 (24:10, 10:21, 23:8, 20:13) срещу София Уориърс. По този начин Ремонт Експерт си осигури 8-а победа за сезона и заема 7-ата позиция в класирането с 8-11. София Уориърс са 10-и с едва 3 победи от 20 мача.

Драгомир Цанов се разписа с 21 точки и 6 борби за победителите. Петър Данчев записа чудесен "трипъл-дабъл" - 18 точки, 14 борби и 10 асистенции. Ангел Братанов добави 17/7/5, а Мартин Киров допълни с 13 точки и 6 борби.

За Уориърс Никола Чучуков вкара 13 точки и овладя 18 борби, а Стефан Кръстанов наниза 12 точки, но стреля 5/24 от полето.