Аугсбург извоюва най-важния си успех за сезона (видео)

Аугсбург спечели с 1:0 като гост ключовия дуел с Майнц 05 в битката за спасение и почти сигурно ще играе в Първа Бундеслига и през следващия шампионат. По този начин - три кръга преди края - баварците се отдалечиха на 7 точки от опасната зона, докато днешният им съперник остава само на три пункта от Фортуна (Дюселдорф) и Вердер (Бремен). Директно изпадат последните два, а този на 16-о място ще играе плейоф срещу третия от втория ешелон.

Аугсбург стигна до успеха след попадение още в първата минута, реализирано от Флориан Нийдерлехнер. Ранното попадение предопредели развоя на срещата, тъй като след това гостите почти изцяло се защитаваха, а “05” натискаха. Домакините обаче така и не успяха дори да изравнят. През второто полувреме Аугсбург имаше две отлични възможности да увеличи аванса си.

Двубоят ще се запомни с инцидента, при който младият нападател на Майнц Тайуо Аиуони получи контузия след удар с Феликс Удокай и беше откаран в болница. Нигериецът е преотстъпен от Ливърпул.