Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Атлетик Билбао и Атлетико не успяха да се излъжат (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига, игран пред празните трибуни на “Сан Мамес”. Икер Муниаин (37) и Диего Коща (39) реализираха в мач с много малко голови ситуации. Мадридският тим записа трето поредно равенство и е шести в класирането. “Лъвовете” са десети.

Гайска Гаритано подреди 4-2-3-1 с Иняки Уилиямс на върха на атаката, подкрепян от Икер Муниаин, Раул Гарсия и Иниго Кордоба. Диего Симеоне разчиташе на Диего Коща в нападение. Близо до него действаха Яник Ферейра Караско, Маркос Йоренте и Саул.
В 13-ата минута Маркос Йоренте изведе по прекрасен начин Ферейра Караско. Белгийският флангови нападател напредна и шутира покрай далечната греда. Вратарят Унай Симон се подхлъзна, но бързо възстанови позиции. Ударът беше опасен и топката премина на двайсетина сантиметра от гредата. В 25-ата Андер Капа центрира отдясно, Иняки Уилиямс стреля с глава от първа греда, но Ян Облак внимаваше. Словенският страж първо укроти топката и след това я улови. В 33-ата Йерай Алварес отправи коварен удар по диагонала с глава, но Облак плонжира и майсторски изби.
В 37-ата Муниаин откри резултата с хубав удар към далечния ъгъл. Юри Берчиче центрира отляво и Муниаин стреля с външен фалц и изненада Облак - 1:0. Стотина секунди по-късно Коке матира защитата на баски с извеждащ пас към Диего Коща. Нападателят насочи технично покрай вратаря за 1:1.
След почивката темпото на игра не беше особео високо, а положенията липсваха. В 60-ата минута Юри премина покрай Хосе Хименес и отправи опасен удар. В 80-ата Унай Симон първоначално не изби добре след удар на резервата Анхел Корея, а при добавката направи страхотно спасяване след изстрел на Санти Ариас.
Така Атлетико записа трето поредно равенство и общо 13-о в Ла Лига.