Гицов с победа в Австрия - удари финалиста за Купата

Младият български треньор Александър Гицов постигна победа с неговия Флоридсдорфер АК в мач от 22-ия кръг на австрийската Ересте лига. Тимът от Виена се наложи с 2:1 над Аустрия Лустенау, който стигна до финал за Купата на Австрия през този сезон, но загуби от Ред Бул Залцбург.

ФАК поведе с 2:0 след попадения на Елиас Фелбер малко преди почивката и Толга Гюнеш през втората част, а Даниел Тифенбах намали за Аустрия. В края на мача гостите останаха и с човек по-малко, след като Дарио Груичич получи втори жълт картон.
Българин стана старши треньор на последния тим на Трифон Иванов
С успеха си днес отборът на Гицов, който преди две седмици застана начело на тима и така стана най-младият старши треньор в професионалния футбол на Австрия със своите 32 години, се изкачи на 11-а позиция в подреждането. Активът на Флоридсдорфер е 25 точки, събрани от шест победи и седем равни. Аустрия пък остава на осмо място с 28.