Еспаньол нямаше проблеми срещу десетима от Алавес (видео)

Отборът на Еспаньол постигна важна победа в битката за оцеляване в Ла Лига, надделявайки с 2:0 при домакинството си на Алавес от 28-ия кръг на испанското първнество.

Каталунците тотално надиграха днешния си съперник, като заслуга за това имаше и вратарят на гостите Фернандо Пачеко, който в 19-ата минута сграбчи топката извън наказателното поле и така беше изгонен с директен червен картон. Последва голямо надмощие за “папагалчетата”, което даде резултат в добавеното време на първата част, когато Бернардо успешно засече с глава центриране на Адриан Ембарба за 1:0.
Още в началото на второто полувреме, в 47-ата минута, Ву Лей удвои преднината на своя тим, след като беше изведен сам срещу вратаря чрез пас на Ембарба. По-рано в мача, в 26-ата минута, попадение на китаеца беше отменено заради негова игра с ръка. До края домакините продължиха да имат превъзходство в играта, но пропуснаха няколко положения за по-изразителна победа.
Така Еспаньол събра 23 точки и все още е последен в класирането, но вече е само на три от спасителното 17-о място, заето от Селта, който е с мач по-малко. Алавес пък си остава на 14-ата позиция с актив от 32 пункта.