Волфсбург пак стяга багажа за Лига Европа (видео)

Волфсбург изигра вихрено първо полувреме при домакинството си на Фрайбург, но като по чудо не стигна до победа в среща от 31-вия кръг на Бундеслигата. Мачът завърши 2:2, след като до 43-ата минута домакините бяха вкарали два гола, а други два не им бяха зачетени след намесата на ВАР. После обаче гостите изравниха, а можеха дори да спечелят. В крайна сметка “вълците” са печеливши от този “хикс”, защото Фрайбург им е директен съперник за място в Лига Европа. Волфсбург има 4 точки аванс при оставащи три кръга, като този сезон и седмото място дава квота за този турнир.

В 14-ата и 27-ата минута голаджията на домакините Ваут Вегхорст даде добър аванс на своите, а други две попадения на Даниел Гинчек не бяха признати.

Две минути преди паузата обаче Лукас Хьолер намали, а само 18 секунди след началото на второто полувреме Роланд Шалай изравни. Фрайбург дори имаше шанс за трети гол, но в 61-вата Филип Лайнхарт направи 100-процентов пропуск.