Байерн пак не сбърка и може да е шампион във вторник (видео)

Байерн (Мюнхен) вече е само на една победа от рекордната си 30-а титла в Бундеслигата, след като постигна нова победа - 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 31-ия кръг. Баварците ще могат да ликуват още във вторник, ако надвият Вердер (Бремен) като гости в среща от междинния кръг. Десетият пореден успех за мюнхенци дойде след победно попадение на Леон Горетцка в 86-ата минута. Преди това 19-годишният юноша Джошуа Зиркзее отбеляза за 1:0 в 26-ата, но в 37-ата Бенжамен Павар си вкара автогол. След този резултат е сигурно, че Борусия (Дортмунд) пак ще играе в Шампионската лига.

Домакините бяха без Томас Мюлер и Роберт Левандовски (наказани заради натрупани жълти картони). Като титуляр вместо поляка излезе юношата Зиркзее, а в халфовата линия шанс получи друг от младоците - Микаел Кюизанс (дебют от първата минута в Бундеслигата), който беше закупен точно от Гладбах. Открието на сезона Алфонсо Дейвис получи почивка, а вместо него старира Люка Ернандес.

Гладбах е последният отбор, който спечели срещу Байерн този сезон - с 2:1 в началото на декември 2019 г. Борусия беше без Аласан Плеа, който изтърпява санкция заради червен картон.
За нещастие на "жребците" нападателят им Маркюс Тюрам напусна с контузия рано-рано, което доведе до влизането на Емболо.
В 10-ата минута Кюизанс беше близо до гол в паметния си мач, но не уцели вратата.
В 16-ата Йонас Хофман изскочи зад отбраната на Байерн и заби топката в мрежата на Мануел Нойер, но ВАР отчете засада при паса към него.
Люка Ернандес направи голям пропуск в 22-ата минута, когато малко щастливо се озова сам срещу Ян Зомер, но вратарят на Борусия спаси.
Подобен пропуск сътвори Емболо на другата врата в 25-ата, когато първоначално Нойер парира изстрела му с глава, а при добавката националът на Швейцария не уцели вратата.
В ответната атака топката стигна до вратаря на Борусия Ян Зомер, който опита да намери свой съотборник. Пасът обаче беше грешен, а от това се възползва Зиркзее, който веднага я насочи в мрежата за 1:0 в 26-ата минута.
Борусия изравни 11 минути по-късно, когато Патрик Херман центрира по земя и Павар отклони топката в собствената си врата, опитвайки се да избие.
На полувремето гостите прибягнаха до още една принудителна смяна, а баварците излязоха със същите 11.
Втората част започна с две отлични възможности пред Борусия, но топката не влезе във вратата.
В 61-вата Ханзи Флик вкара Алфонсо Дейвис и Кингсли Коман с надеждата те да върнат предимството на отбора. Това веднага доведе до натиск и поредица от центрирания пред Зомер.
Пресата и по-високото темпо обаче не доведе до гол в полза на Байерн. Флик реши да заложи на още един футболист от дубъла - Кваси Врийт, който записа дебют е първенството. 25-годишният централен нападател замени Зиркзее.
Четири минути преди изтичането на редовното време Павар се реваншира за автогола си с точно подаване към Горетцка, който реализира за 2:1.
Веднага след Борусия можеше да изравни отново, но Щиндъл не намери целта от добра позиция.

Гладбах продължава да се бори за място в ШЛ, но вече само с РБ (Лайцпиг) и Байер (Леверкузен), като един от тях ще остане извън борда - поне за квотите от Бундеслигата.