"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Дани Олмо блесна за РБ Лайпциг в гостуването на Хофе (видео)

РБ Лайпциг постигна успех с 2:0 в гостуването си на Хофенхайм от 31-ия кръг на Бундеслигата. Героят за гостите тази вечер бе Дани Олмо, който реализира и двете попадения за своя тим в 9-ата и 11-ата минута.

РБ Лайпциг започна силно мача и в -ата минута Олмо получи на границата на наказателното поле, финтира защитник и с удар в близкия ъгъл откри резултата.

Само две минути по-късно испанецът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Марсел Забитцер получи дълъг пас в пеналта и с глава свали за Олмо, който от движение прати кълбото за втори път в мрежата на Оливер Бауман.

През втората част гостите можеха да направят победата си доста по-изразителна, но първо гол на Анхелиньо бе отменен заради засада, а след това сериозни пропуски направиха Тимо Вернер, Кристофър Нкунку и Амаду Хайдара.

Все пак РБ Лайпциг взе своето и с 62 точки държи здраво третото място в таблицата. Хофенхайм пък се намира на 7-ата позиция с 43 точки в актива си.