Трудна, но важна победа за Фрапорт Скайлайнърс

Отборът на Фрапорт Скайлайнърс (Франкфурт) най-сетне стигна до първа победа от третия си опит в заключителната фаза на Бундеслигата. Момчетата на Себастиан Глайм стигнаха до труден успех с 63:59 (15:17, 16:17, 14:10, 18:15) срещу Раста Вехта и по този начин оставиха опонента си на дъното с баланс 0-2.

Двубоят бе равностоен от самото начало, като единствено в първата четвърт Вехта излезе напред с 8 точки. След това обаче разликата между двата тима не можеше да прехвърли 5 точки и така мачът се реши в последната минута. Решаващото отиграване бе дело на Гитис Масиулис от Фрапорт, който вкара кош и фаул за 63:59 с 11 секунди на часовника, като това се оказа и крайният резултат.
Йорман Бартоло бе най-полезен за Скайлайнърс с 16 точки и 9 борби. Куантез Робъртсън добави 12 пункта за успеха. За Вехта Тревис Симпсън отново показа добра игра и наниза 19 точки, а Ярослав Зисковски се разписа с 18.